Hayvan hakları federasyonundan Başbakan'a imdat mektubu

Hayvan hakları federasyonundan Başbakan'a imdat mektubu
Hayvan hakları federasyonundan Başbakan'a imdat mektubu
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun bazı maddelerinde değişiklik öngören yasa tasarısının iptali için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 'İmdat' adlı bir mektup yazdı.

İSTANBUL - Ak Parti ’nin Sütlüce’deki İl Başkanlığı önünde toplanan HAYTAP üyeleri seslerini Başbakan Erdoğan’a duyurmak için kaleme aldıkları mektubu bir basın açıklamasıyla kamuoyuyla paylaştılar.

HAYTAP üyeleri açıklamada yasa tasarısının kabulü halinde yüzyılın katliamının başlayacağını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın bu duruma müdahale edeceğine inandıklarını kaydettiler. HAYTAP Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Aslan 7 maddeden oluşan taleplerinin de yazılı olduğu mektubun Başbakan Erdoğan’a iletilmesi için Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Aysun Çelikler’e teslim etti.

’Sayın Başbakanımıza’ diye başlayan mektupta, şu ifadelere yer verildi:

"Sesimizi duyacağınıza, yüzbinlerce yılın en büyük katliamına geçit vermeyeceğinize olan inancımız boşa çıkmadı. Müteşekkiriz. Talimatınız üzerine tasarı tekrar incelemeye alındı. Hayvanları Koruma Kanunundaki değişiklik tasarısının milyonlarca kedi ve köpeğin öldürülmesine zemin hazırlayacak maddelerine karşı on binlerce insanın meydanlara çıkmasına rağmen Orman Bakanlığı ısrarla pembe, aldatıcı ve gerçeklerden uzak tablolar çizerek teklifin aynen geçmesini sağlamaya çalışmaktadır. Şimdiye kadar STK’ların veya bilim kuruluşunun görüşü alınmadan hazırlanan bu yasa teklifinin TBMM komisyonlarına ineceği bu günlerde biz tekrar son umudumuz olarak siz Başbakanımıza sesleniyor ve ‘Hayvanlarımızla da beraber yürümek istiyoruz biz bu yollarda."

Grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

dha - Enver Alas