'Hayvanlar korkuyor, leopar desen giymeyin'

'Hayvanlar korkuyor, leopar desen giymeyin'
'Hayvanlar korkuyor, leopar desen giymeyin'
Ziyaretçilerin vahşi yaşam parklarında leopar desenli kıyafetler giymesi bu kıyafetlerin hayvanların kafasını karıştırdığı gerekçesiyle yasaklandı.

Afrika 'da ziyaretçilerin vahşi yaşam parklarında leopar desenli kıyafetler giymesi bu kıyafetlerin hayvanların kafasını karıştırdığı gerekçesiyle yasaklandı. Hayvanat bahçesi gözlemcileri bu kıyafetleri giyen kişileri gören hayvanların kişiyle iletişim kurmaya çalıştığını ya da korkup kaçtığını fark ettikten sonra 'Chessington Macera Dünyası Tatil Yeri', yeni politikaları gereği hayvan baskılı kıyafetlere hiçbir şekilde tolerans tanınmayacağını duyurdu.

Yasak ayrıca yeni deneyim ‘ZUFARI’yi de beraberinde getirdi. "ZUFARI: Afrika’ya sür!" sloganıyla ziyaretçilere sunulan hizmette ziyaretçiler yolculuk eşliğinde safari deneyimi yaşıyor. Ziyaretçilerin zürafalar, flamingolar, antiloplar ve gergedanlarla yüz yüze geleceği ZUFARI’nin sözcüsü Natalie Dilloway, “Vahşi ortamda hayvanlarla buluşan ziyaretçiler eğer yırtıcı hayvan kıyafetleri giyerlerse bu karşıt etki yaratıyor ve hayvanlar korkup kaçıyor, fakat hayvanlarınkine benzer bir materyalden yapılmış giysi giyerlerse arkadaşça davranıyor” dedi.


  ETİKETLER:

  Afrika

  ,

  Tatil

  ,

  Yaşam

  ,

  Leopar

  ,

  Hayvanlar

  ,

  iletişim