@ubuget

Hazal Kaya Maral'la fenomen olabilecek mi?

Hazal Kaya Maral'la fenomen olabilecek mi?
Hazal Kaya Maral'la fenomen olabilecek mi?
İlk olarak Genco dizisiyle televizyon izleyiciyle buluşan Aşk-ı Memnu ve Adını Feriha Koydum gibi ekran efsanelerine imza atan Hazal Kaya, Maral: En Güzel Hikâyem'de yeni bir kalıcı işe imza atmayı deniyor...
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- Aslında hikâye hafızada çok da geçmişe dayanmıyor. Ama zaman çok çabuk geçiyor. Tam yedi sene olmuş. Gümüşsuyu’ndaki diksiyon eğitim merkezinde kursiyerle sunum yapan görevli sınıfı derse terk etmeden önce;  ‘Umarım aranızda ünlü yoktur. Geçen sezonki eğitimde bir dizi oyuncusunu tanıyamamıştım, biraz alınmıştı’ diyor. Hep beraber gülüyorlar belki birçoğu da o sunumu yapan görevli gibi onu tanımıyor. Takvimler 2008 yazını gösteriyor. 1990 doğumlu Hazal Kaya o yaz Genco’da rol almış ve lise sona geçmiş gencecik bir kadın . Henüz Aşk-ı Memnu’da Nihal’le milyonların evine ulaşmamış adı daha ‘Feriha’ koyulmamıştı. O da tüm yüzüne yayılan gülümsemesiyle oturduğu sandalyeden diğerleri gibi tebessüm ediyor… Sınıftakiler onu birazdan tanıyacak ülkenin geri kalanı ise sadece bir yaz beklemek zorunda kalacaktı.

Aşk-ı Memnu ve Adını Feriha Koydum gibi ekran efsanelerinin ardından, Son Yaz-Balkanlar 1912 ve A.Ş.K gibi ufak yol kazalarına uğrayan Hazal Kaya, Maral: En Güzel Hikayem ile izleyiciyle yeniden buluştu.

İlk bölümü geçtiğimiz perşembe yayınlanan dizide Hazal Kaya’ya son zamanların parlak genç oyuncusu Öyle Bir Geçer Zaman ki ile hayatımıza giren Muhteşem Yüzyıl’daki Şehzade Bayezid ile performansıyla hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Aras Bulut İynemli eşlik ediyor.Maral: En Güzel Hikayem, oluşturduğu masalsı atmosfer ve oyuncu performansıyla televizyon eleştirmenlerinden ve izleyiciden geçer not almışa benziyor. Dizi ilk bölüm reyting macerasında AB grubunda 11. sırada yer alırken Total’de 21. sırada yer bulabildi. Dizinin ikinci bölümü bu akşam izleyiciyle buluşacak.

Birlikte oynadığı erkek oyuncularının boyuna takoz yardımıyla ulaşan oyunculuğu boyundan büyük olan Hazal Kaya’nın Maral’daki macerası bir ekran fenomenine dönüşecek mi? Onu da zaman gösterecek...