Hedef 1 milyon tık

Hedef 1 milyon tık
Hedef 1 milyon tık
UNICEF Kültür Elçisi Angelique Kidyo tarafından internette başlatılan kampanya, Afrika'daki çocuklara yardım etmeyi amaçlıyor

 

Adobe Flash Player Yükle
Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 

 

 

Tıp dünyası 80 yıldan fazla bir zamandan beri  tetanosa karşı kesin çareler bulmuş olsa da, her dört dakikada bir yeni doğan bir bebek 'tetanos'dan dolayı hayatını kaybediyor. 2006 yılından beri Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuk Acil Yardım Fonu (UNICEF') Kültür Elçisi olarak tanınan Afrikalı şarkıcı Angelique Kidyo, 'You can count on me' isimli şarkısı ile Afrika'daki çocuklara yardım eli uzatırken, şarkı ile Afrikalı çocuklara yeteri kadar tetanos aşısı ulaştırmak istiyor.

Afrika'daki çocuklararın tetanos'dan ölmelerini önlemek için bu projeyi hayata geçiren Angelique Kidyo’nun, 'You can count on me' isimli şarkısı 2009'un sonuna kadar www.pampers.de adresinden ücretsiz indirilebilir. Her tıklamada sayfa UNİCEF'e 0,053 sent bağışta bulunuyor. Hedef ise 1 milyon tık.

Angelique Kidyo kimdir?

2008 yılında en iyi çağdaş dünya müziği kategorisinde Grammy’e layık görülen Aangelique Kidyo, Afrika'nın Benin'de doğdu. Çocukluğunu Afrika'da geçiren şarkıcı Afrika’daki yaşam şartları altında çok şanslı bir çocukluk geçirdiğini dile getirirken, çocukluğunda yapılması gereken tüm aşıları da olmuş. 2006 yılından beri UNICEF'İN kültür Elçisi olan şarkıcı, özellikle ülkesi Afrika'daki çocuklara yardım etmenin onun çok önemli olduğunu söylüyor. (radikal)