Helikopterli soyguncular yakayı ele verdi

Helikopterli soyguncular yakayı ele verdi
Helikopterli soyguncular yakayı ele verdi

Hırsızlar binaya helikopterle girmiş ve çatıdan girmişti.

Stockholm'de helikopterle geldikleri bir güvenlik şirketi binasının kasasını soyan 6 kişi yakalandı


STOCKHOLM - İsveç’in başkenti Stockholm’de geçen hafta helikopter kullanarak bir güvenlik şirketini soyduğu iddiasıyla, helikopteri kullanan kişi ile birlikte 6 zanlının yakalandığı bildirildi.
Geçen çarşamba günü Stockholm’de Vestberga bölgesinde bulunan güvenlik şirketi G4S’nin binasının çatısına sabah erken saatlerde helikopterle indikten sonra depoda bulunan yaklaşık 1 milyon avroyu alan ve helikopterle kaçarak izlerini kaybettiren soyguncuların yakalandığı açıklandı.
Stockholm polisi tarafından yapılan açıklamaya göre, yakalananlar arasında, Stockholm Norrtalje’de helikopter uçuş eğitimlerine devam eden 34 yaşındaki pilot da bulunuyor. Helikopterli soyguna katıldıkları gerekçesiyle yakalanan zanlıların yaşlarının 21 ile 38 arasında olduğu kaydedildi.
Helikopter uçuş eğitimlerine katılan 34 yaşındaki zanlının, fotoğraf çekmek amacıyla uçuş okulundan düzenli olarak helikopter kiralayıp kullandığı açıklanırken, helikopterin soygun amacıyla kullanıldığını öğrenen okul yönetiminin şok geçirdiği ifade edildi.
Zanlıların polisteki işlemlerinin tamamlanmasından sonra mahkemeye çıkarılacağı bildirildi. (aa)