Her an bir kalbe çarpabilirsiniz!

Her an bir kalbe çarpabilirsiniz!
Her an bir kalbe çarpabilirsiniz!
'Aşka' uyarlanmış her çeşit ürünün başrolde olduğu bir güne uyandı dünya bugün. Ordulu ustanın kalp şeklindeki pidesinden, Londra'daki çiçeklerden Kate-William portresine bugün 'aşk' her yerde...

Kalpli çikolatalar, oyuncaklar, balonlar, toplu nikâh tazeleme seremonileri, ‘güvenli aşk’ için kondom dağıtma organizasyonları, sevgililere özel macera yarışmaları, konserler ve sahiplerine iletilmek üzere hazır edilmiş milyonlarca çiçek buketi, bugün her şey aşkı işaret edecek. New York’taki Times Meydanı’na inşa edilen dev ahşap kalp, Sandy kasırgasında ölenlerin anısına ithaf edilmiş. Çiftler kalbin ortasında hatıra fotoğrafı çektiriyor.
Muzip çikolatalar
Londra’da ise Trafalgar Meydanı’nda çiçeklerden yapılmış bir Prens Williams ve Kate Middleton tablosu karşılıyor çiftleri. Tayland’da bir tatil köyü, çiftlere dev çiçek topundan kaçıp sulardan atlayacakları bir macera yarışmasına davet ediyor. Ünlü iç çamaşırı markası Victoria Secret, Sevgililer Günü için tasarladığı ürünlerini ‘melekleri’ eşliğinde tanıtıyor. İslam kurallarıyla yönetilen Endonezya’da Sevgililer Günü kutlamalarına izin yok ama bu çikolata üreticilerinin özel çikolatalar hazırlamasına engel değil... Fransa’dan gelen çikolata hazırlıkları görüntüsü ise muzip ve eğlenceli!

Cüneyt Arkın eşliğinde nikâh tazelenecek!

Türkiye ’de de hemen her belediye kendi etkinliğini düzenliyor. Bayrampaşa Belediyesi 60 yıldır aynı yastığa baş koyan 41 çiftin nikâhını tazeleyecek. Programın konuğu ise Cüneyt Arkın ve eşi Betül Arkın olacak. Ordu’da bir pideci kalp şeklindeki pidelerini satışa sunuyor. Adana’da ise tatlılar kalpli tepside ikram ediyor. Bugün aynı zamanda kadına yönelik şiddet, dünya çapında, toplu danslarla protesto edilecek. One Billion Rising hareketi kapsamında İstanbul, Ankara , İzmir ve Eskişehir’de toplu halde dans edilecek.

Bugün ‘Sen de 1 ol!’

Radikal olarak biz de ‘1 Billion Rising’ hareketine destek veriyoruz. Bugün yapılacak etkinlikte çektiğiniz fotoğrafları gün boyunca #radikalgazetesi ve #1billionrising hashtag’iyle Instagram’da paylaşın, fotoğraf ve videolarınızı blog @radikal.com.tr adresine gönderin ve Radikal Blog’daki ‘Sen de 1 ol’ kategorisine yazın. Görüntüleri radikal.com.tr sayfasından paylaşalım!