Her keseye ada

Benim olsun küçük olsun diyorsanız, kendinize İstanbul'da deniz manzaralı bir daire fiyatına bir ada alabilirsiniz.

NEW YORK - Benim olsun küçük olsun diyorsanız, kendinize İstanbul'da deniz manzaralı bir daire fiyatına bir ada alabilirsiniz. Forbes dergisi, 2003'ün
'muhteşem satılık adalarını' belirledi. Dergiye göre, 'her keseye uygun' adaların fiyatları 362 bin dolarla (543 milyar lira) 50 milyon dolar (75 trilyon lira) arasında.
Amerikan Virgin Adaları bünyesindeki Tans Lollic'in fiyatı 20 milyon dolar (30 trilyon lira). 1650 yılından Hollandalılara ait kalıntılar olan adaya helikopter ya da tekneyle ulaşılabiliyor.
British Columbia'daki James Island ise 49.9 milyon dolar (75 trilyon lira) ve bu yılın gözde adaları arasında en pahalı olanı. Seattle'ın 135 kilometre açığındaki ada, deniz uçaklarının iniş kalkış yapmasına elverişli, ayrıca büyük yatların barınabileceği limana sahip.
BahamaAdalarındaki Over Yonder Cay, 8 milyon dolara (12 trilyon lira) satılıyor. Beş plajı bulunan adada elektrik üretimi için iki dizel jeneratör bulunuyor. Adada ayrıca dört yatak odalı bir malikâne yer alıyor.
Venedik'te kelepir!
Britanya'daki Osea Adası 6.9 milyon dolar (10 trilyon lira). Adada beş yatak ve beş misafir odalı muhteşem bir malikâne, ayrıca 15 bağımsız ev var.
Venedik'deki Tessera Adası'nın fiyatı 4.5 milyon dolar (6.7 trilyon lira). Adada, 1985 yılında modernize edilmiş, 18. yüzyıldan kalma muhteşem bir villa yer alıyor. Adadan, deniz taksisiyle San Marco Meydanı'na beş dakikada ulaşmak mümkün. Adada ayrıca kiraz bahçeleri, erik, incir, kayısı ve greyfurt ağaçları var.
ABD'nin Michigan eyaletindeki Morris Adası'nın fiyatı ise 3 milyon dolar (4.5 trilyon lira). Detroit yakınlarındaki adada, dört yatak odalı, kablo televizyonu bulunan bir malikâne var.
İrlanda'daki Irish-Turkbeg Adası'nın fiyatı ise 1.43 milyon dolar (2.1 trilyon lira). Atlas Okyanusu'na açılan 25 hektar genişliğindeki adadaki tesisler arasında, bir kayıkhane, bir ahır, garaj ve iskele bulunuyor.
Adada ayrıca, içinde internet bağlantısı bulunan üç yatak odalı bir kır evi var.
Yine İrlanda'daki Castle Adası da 624 bin dolara (936 milyar lira) satılık.
Adada, 1187'de yanan şatoya ait kalıntılar yer alıyor. Ancak elektrik ve su yok.
Fransız Polinezyası'ndaki Bora Bora lagününde yer alan Maimoana Adası
1 milyon dolara (1.5 trilyon lira) alıcı bekliyor. Adada, üç bungalov, bir bar ve bir yüzme havuzu bulunuyor.
Şili'nin Cheno Adası 362 bin dolara (543 milyar lira) satışa çıkarıldı. Ranco gölündeki ada 10 hektar genişliğinde. Dağ manzaralı olan ve ılıman iklime sahip adanın güzel bir plajı ve küçük dağevi var.