Her şey Şebnem Ferah'ı T'den izlemek için!

Her şey Şebnem Ferah'ı T'den izlemek için!
Her şey Şebnem Ferah'ı T'den izlemek için!

Fotoğraflar: Esra Ülkar

Şebnem Ferah cumartesi gecesi Bostancı Gösteri Merkezi'nde 6 bin hayranıyla buluştu. Aralarında konseri en ön olan 'T' noktasından ya da 90'lık açıdan izlemek uğruna sabah 8'de gelenler vardı. 20.30'da başlayan konser öncesi, sabah 9'dan itibaren bu 'çılgın hayranlarla' birlikteydik.
Haber: ESRA - ÜLKAR / Arşivi

Şebnem Ferah cumartesi gecesi Bostancı Gösteri Merkezi’nde 6 bin hayranıyla buluştu. Aralarında konseri en ön olan ‘T’ noktasından ya da 90’lık açıdan izlemek uğruna sabah 8’de gelenler vardı. 20.30’da başlayan konser öncesi, sabah 9’dan itibaren bu ‘çılgın hayranlarla’ birlikteydik.

SABAH 8’DE GELDİLER 


Metin (Türkcan, gitarist) tarafı, Buket (Doran, bas gitarist) tarafı, 90’ı kapmak (sahnenin açısı), T’yi kapmak (en ön)... Bunlar Şebnem Ferah hayranlarının kullandığı, konseri nereden izleyeceklerini anlatan terimler. Bu hayranlığa tanıklık etmek için sabah 9’da BGM’deyim. Batıner ve Cemre akşam 8’de başlayacak konsere sabah 8’de gelip sıranın başı olmuşlar. Cemre Gökçe Kağıthane’den geliyor, “Genelde Metin tarafına geçiyorum. Başka kimse için böyle erken gelmem” diyor. Batıner Kasap Kastamonu’dan erkenden gelmiş, konseri T’den izlemek için. “Çok farklı bir hayranlık. Anlatılmaz yaşanır. 14 Aralık’ta da İzmir konserindeyim” diyor. Bir de liste yapmışlar. Erken gelenlerin isimleri yazılıyor ki sıra tartışması çıkmasın... 


SOĞUK AMA ŞEBNEM’E DEĞER!
 


Dilara Yeşil de konseri en önde izlemek için erken gelenlerden. “Hiçbir şey engel tanımaz. Şebnem olsun yeter” diyor. Konseri Buket tarafında izleyenlerden. Betül Yiğit ise Bursa’dan gelmiş. “Şehir dışına gittiğim ilk konserim, Bursa’dakilerin hepsine gittim” diyor. Gökhan Demiryürek, konser için sabah Gaziantep’ten gelmiş. Ertesi sabah da dönecek. “Adıyaman’dayım ama uçak yoktu. Antep’e gittim, oradan İstanbul’a geldim” diye anlatıyor. Sorunca “Çok soğuk ama Şebnem için değer” diyor... KONSERDE TANIŞTILAR, EVLENİYORLAR 


Arzu ve Ufuk, Şebnem Ferah sayesinde tanışmış ve evlenecekler. Arzu anlatıyor: “2010 Ağustosu’nda Şebnem Ferah Fan Club buluşmasında görüştük ilk. Ufuk Ankara’dan gelmişti. 3 Haziran 2011 Kocaeli konserinde ilişkimiz başladı. Haziranda evleneceğiz kısmetse. İki senedir beraber konserlere gidiyoruz. Bütün parayı konserlere harcadık, Şebnem bizi evlendirsin! Şaka bir yana Şebnem’i davet ediyoruz, şahidimiz olsun.” Arzu Demir 3’te gelmiş. “Eskiden daha erken gelirdik. Artık çalıştığımız için zor oluyor” diyor. Neden ‘normal izleyiciler’ gibi kapıların açılış saatine yakın gelmediklerini sorduğumdaysa şunları söylüyor: “Buradaki arkadaşlık çok başka. Yıllardır görüşüyoruz, kopmadık. Turnelere çıktık. Kaç paralar gitti. Bir araba parası birikirdi...” 
VE MUTLU SON

Bostancı Gösteri Merkezi soğuk havaya rağmen tıklım tıklımdı. Ve ‘kraliçe’ 20.30’da sahneyi teşrif etti. Öyle anlaşılıyordu ki hayranlarının enerjisi Şebnem Ferah’a da yansımış, mutlu ve enerji dolu karşımızda duruyordu. ‘Kalbim Mezar’ şarkısıyla açılışı yapan Ferah, setlistine yeni eklediği son albümünden ‘Utangaç’ şarkısını söyleyerek sevenlerini bir kez daha kendine hayran bıraktı. ‘Mayın Tarlası’, ‘Od’, ‘Delgeç’, ‘Fırtına’ gibi eski ve yeni şarkılarını söyledi. ‘Yağmurlar’ şarkısında ise müzik sustu, şarkıyı binlerce kişilik bir koro halinde hayranları söyledi. ‘Eski’ şarkısının ardından atılan “Her yer Taksim her yer direniş” sloganının ardından hayranlarından bir ricada bulunarak şunları söyledi: “Sizden olmayan herhangi bir şeyi lütfen hor görmeyin. Anlamaya çalışın. İnanın o zaman her şey çok daha kolay olacak.” Konserin sonlarında sahneye çıkmayı başaran bir hayranıysa Ferah’a sarıldı. Bir diğer hayranına bir şarkıda mikrofon uzatan Ferah, şarkıyı hayranıyla birlikte bitirdi. İki saate yakın sahnede kalan sanatçının bis’te ‘Hoşçakal’ı söylemesinin ardından konser sona erdi.