@ubuget

Herkese yetecek kadar yarışma var!

Herkese yetecek kadar yarışma var!
Herkese yetecek kadar yarışma var!
Eğer sesiniz güzelse O Ses'e, akrobatik yetenekleriniz ön plandaysa Ninja Warrior'a, tam olarak nede mahir olduğunuza karar vermediyseniz Yetenek Sizsiniz Türkiye'ye katılabilirsiniz!
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

Herkes hayatta en az bir kere birinci olur’ sanırım bir prezervatif markasının reklam sloganıydı. Yeni sezonda ekrana gelecek yarışmaları düşündüğümüzde bu mottoyu ‘Herkes hayatta en az iki kere birinci olabilir’ şeklinde revize edebiliriz, çünkü beyazcamda bu yıl hemen herkesin meşrebine uygun bir yarışmayla karşılaşmak mümkün… 

BİR KARİYER PLANI OLARAK: ACUN’LA TANIŞMAK! 
Yarışma deyince akla gelen ilk isim Acun Ilıcalı. Yarışma demek jüri demek. Eğer hayatınızın bir döneminde Acun Ilıcalı’yla karşılaştıysanız ve sizi bir şekilde sevdiyse onun bir yarışmasında yarışmacı, jüri, sunucu olma ihtimaliniz çok yüksek. Sonra tekrar yarışmacı, tekrar sunucu, tekrar jüri. Bir ömür kâfi gelmeyebilir bile! 

YARIŞMAYA HAZIR MİLLETİZ
Ninja Warrior Türkiye ’nin ilk bölümü Perşembe akşamı yayınlandı. Bir yarışmacı, ‘Çok seviyordum, Türkiye’ye gelmesini bekliyordum’ dedi, Ninja projesi için. Yani rekabet dendi mi böyle dünden hazır bir kitle var. Eğer sesiniz güzelse O Ses’e, akrobatik yetenekleriniz ön plandaysa Ninja Warrior Türkiye’ye katılmanız mümkün, eğer tam olarak ne konuda yeteneğiniz olduğuna karar veremediyseniz başlangıç olarak Yetenek Sizsiniz Türkiye fena fikir olmayabilir. ÇARKI FELEK
İlker Ayrık son dönemin en parlayan ekran yıldızı. Yine kendine has bir yarışma programı olan Ben Bilmem Eşim Bilir’le başlayan macera Çarkı Felek’le devam ediyor. Raf ömrünü tamamladı diye düşülen yarışma Ayrık’la yeniden can buldu. Yarışmadaki en hayırlı bölümse katılanların kredi kartı borçlarının ödendiği ‘Kartı Felek’ bölümü. 

KELİME OYUNU
‘Gezi’ zamanında yaptığı ‘kelime oyunları’ nedeniyle ekrana bir süre veda eden Kelime Oyunu FOX ekranında kaldığı yerden devam ediyor. 

KENAN IŞIK’SIZ KİM MİLYONER OLMAK İSTER?
‘Kim Milyoner Olmak’ Kenan Işık’la fenomen olmuş bir televizyon programı. Işık’ın geçen sezonki ani rahatsızlığından sonra sanatçı dostlar art arda Kenan Işık’ın koltuğuna vekalet etmişlerdi. Bu sezonsa bayrağı bir başka usta isim Selçuk Yöntem devraldı. Yöntem’in Büyük Risk’teki boşluğunu da bıraktığı boşluğu da Seksenler’den tanıdığımız Serhat Kılıç dolduracak. İşin sevindirici tarafıysa tedavisi Almanya’da devam eden usta tiyatrocu Kenan Işık’tan eşinin aracılığıyla iyi haberler alıyoruz. Yarışmaysa bu yıl yoluna ara vermeden devam edecek. Başlıkta sorduğumuz soru da cevabını bulmuş oluyor! MURAT BOZ YETENEK SİZSİNİZ’DE
Profesyonel Acun Ilıcalı jürisinden Murat Boz bu sene O Ses Türkiye’de üç dönemini doldurunca Yetenek Sizsiniz’e transfer oldu. Yetenek Sizsiniz bu sezon yola Eser Yenenler, Murat Boz, Özgü Namal eşlik edecek.

HÜLYA VAŞAR BU SENE YARIŞMALARDA YOK!
Bu yarışmanın gedikli jüri üyesi Hülya Avşar bu sene yarışmıyor. Nam-ı diğer Avşarkızı 6 Ekim’de başlayacak Hülya Avşar Show’la izleyiciyle buluşacak.

O KOLTUĞA NASIL OTURACAKLAR
Acun’un O Ses Türkiye’de geçen seneki armağanı Athena Gökhan olmuştu. Bu sezonda MFÖ’nün Mazhar ve Özkan’ın aynı koltukta oturacak olmaları bu sezonun havucu gibi gözüküyor. Fuat Güner’se format gereği koltuğa sığamayınca gene TV8’ de yayınlanacak bir müzik yarışmasına jüri olarak atandı! YARIŞMACILAR MI JÜRİLER Mİ YILDIZ OLUYOR? 
O Ses Türkiye özelinde bu soruya cevap vermek gerekirse açık ara jüriler demek mümkün. Geçen sezonun birincisi ilk seferde aklıma gelmedi mesela. Ben biraz balık hafızalıyım ama yarışmanın jürileri parlatmada daha mahir olduğu da bir gerçek.

MEHMET ALİ ERBİL
Yarışma demişken Mehmet Ali Erbil’i anmadan olmaz. Geçen sezon ‘Eyvah Düşüyorum’u Eser Yenenler’den devralıp bambaşka bir formata sokan ve ekrana hızlı bir dönüş yapan usta isim yeni sezonda da Star’da ‘Mehmet Ali ile Adını Sen Koy’la izleyi karşısında olacak. BUNLAR DAHA İLK KURŞUNLAR
Ben Bilmem Eşim Bilir, Survivor gibi ekranın fenomenleri yeni yayın döneminin ilk metrelerinde izleyiciyle buluşmuyor.