Heybeliada Ruhban Okulu'nda Hz.İsa filmi

Filistinli yönetmen Robert Savo'nun yeni filmi "The Savior/ Kurtarıcı" Paskalya Bayramı kapsamında, Heybeliada Ruhban Okulun'un tarihi atmosferinde Türkiye özel gösterimini gerçekleştirecek

Luka İncili'ne sadık kalınarak çekilen “Kurtarıcı” filmi, Hz İsa’nın kendi çağının koşulları içindeki öğretisinin ve mucizevi doğumundan, işkenceyle ölümüne kadar olan hikayesini anlatıyor. Tüm dünya için bir barış mesajı olan film, içinde yaşadığımız çatışma ve karmaşa çağına umut getiren, kırılganlığımız hakkında bir dürüstlük filmi olarak karşımıza çıkıyor.

Filistinli yönetmen Robert Savo’nun, günümüzün en modern çekim tekniklerini kullanarak çektiği 2013 yapımı film, hikayenin geçtiği döneminin şartlarını vurucu bir şekilde perdeye yansıtıyor.

Çekimlerinin Ürdün ve Bulgaristan’da gerçekleştirildiği, “The Savior/Kurtarıcı” filminde çoğunlukla Ürdünlü Müslüman oyuncular yer alıyor.

Müzikleri Ürdünlü ünlü besteci Talal Abu Al Ragheb tarafından bestelenen filmin, Arap müziği tarzında yapılan müziğinin bayan vokalleri, Bulgaristan'da tarihi Halk Korosu “Philip Koutev”in yedi kadın vokalisti tarafından, erkek vokalleriyse, St. Romanus the Melodist korosundan vokalistler tarafından seslendirildi.

Heybeliada Ruhban Okulu'nun tarihinde ilk defa bir film gösterimine ev sahipliği yapacağı etkinlik 27 Nisan Pazar günü saat 16:00’da Ruhban Okulu, Tören Salonu’nda gerçekleştirilecek.