Heyecanlandıran albümler

Heyecanlandıran albümler
Heyecanlandıran albümler
Yılın sonuna gelirken, pek çok değişik 'genre'da albüm kasım ayında ardı ardına müzikseverlerle buluşuyor. İşte çiçeği burnunda altı albümlük Radikal seçkisi.
Haber: Sedef Karaoğlan / Arşivi

1- Lady Gaga - ‘ARTPOP’ Kimilerine göre çağımızın ikonik pop yıldızı, kimilerine göre çağımızın vebası. Her halükarda son yıllarda müzik piyasasında adını en çok söz ettiren isimlerden Gaga’nın, üçüncü stüdyo albümü ‘ARTPOP’u 6 Kasım’da yayımlandı. Aslında daha erken çıkması beklenen albüm, Gaga’nın ‘Born This Way’ turnesinde geçirdiği sakatlık yüzünden bu tarihe sarktı. Albümün konuk vokalleri arasında R. Kelly ve T.I gibi isimler de var. Albümden ‘Applause’ ve ‘Do What You Want’ daha önce ‘single’ olarak piyasaya sürülmüştü.

2- Cut Copy - ‘Free Your Mind’ 80’s bağımlıları Arcade Fire etkisinden hala çıkamamışken, Avusturalya’dan günümüze 80’lerin havasını getiren new wave grubu Cut Copy, dördüncü stüdyo albümleri ‘Free Your Mind’ı yayınladı. Memleketleri Melbourne’de kaydettikleri albümün çıkış tarihi 4 Kasım. 14 parçadan oluşan albümün en başarılı şarkıları; albüme adını veren ‘Free Your Mind’, ‘Take Me Higher’ ve ‘We Are Explorers’.

3- The Killers - ‘Direct Hits’ 2002 yılında Las Vegas’ta kurulan grup, ilk ‘single’ı ‘Somebody Told Me’ ile bir dönem dünyanın büyük bir bölümünde dans edilebilen her mekana damgasını vurmuştu. Son günlerde ayrıldıklarına dair dedikodular çıkan grup, 11 Kasım’da çıkan albümleri ‘Direct Hits’ ile geçmişe bir defa daha bakıyor.

4- The Flaming Lips - ‘Peace Sword EP’ 1983 yılından beri müzik yapan Oklahoma’lı grup, kült bilimkurgu serisi ‘Ender’in Oyunu’nun filmi için yaptıkları Peace Sword (Open Your Heart)’ın arkasına 5 parça daha ekledi ve 35 dakika uzunluğunda bir EP ortaya çıktı. 4 Kasım’da yayımlanan albümün en dikkat çeken parçası “If They Move, Shoot ‘Em”.

5- Sebastian Tellier - ‘Confection’ Air’le çıktığı albüm tanıtım turnesinden sonra, Sofia Coppola’nın yönettiği ‘Lost In Translation’da ‘Fantino’ isimli şarkısının film müziği olarak kullanılmasıyla adını pek çok insanın duyduğu Fransız müzisyen, dinleyicilerini synth-pop mu, shoegaze mi, indie mi belli olmayan alternatif tarzıyla bir kez daha buluşturacak. Confection’un yayınlanma tarihi ise 11 Kasım.

6- Eminem - ‘The Marshall Mathers LP II’ Yayınlanma tarihi 5 Kasım olan albüm, Eminem’in sekizinci stüdyo albümü. Yapım aşamasında Dr. Dre gibi isimlerle çalışılan ‘The Marshall Mathers LP II’, içerisinde Eminem ve Rihanna ’nın düet yaptığı ‘The Monster’ isimli parçayı da barındırıyor. Albümde merakla beklenen bir diğer düet ise Eminem’in 1987 doğumlu hip-hop’çı Kendrick Lamar ile yaptığı ‘Love Game’. 2000 çıkışlı hit Eminem albümü ‘The Marshall Mathers’ın devamı niteliğindeki albüm, 16 parçadan oluşuyor.  ETİKETLER:

  Lady Gaga

  ,

  Rihanna

  ,

  indie

  ,

  Müzik

  ,

  film

  ,

  sakatlık

  ,

  lost