'Hiçbir şey yaşanmasaydı Türklerin en büyük sanatçısı olurdum'

'Hiçbir şey yaşanmasaydı Türklerin en büyük sanatçısı olurdum'
'Hiçbir şey yaşanmasaydı Türklerin en büyük sanatçısı olurdum'
Ünlü Fransız şarkıcı Charles Aznavour Ermeni dergisi Nouvelles Armenie'ye konuştu. Aznavour, "Geçenlerde birisi bana, 'Eğer hiçbir şey yaşanmasaydı Türklerin dünyadaki en büyük sanatçısı siz olurdunuz' dedi. Bunu söylemek gerekir. Evet bu doğru" ifadelerini kullandı.

RADİKAL- Ünlü Fransız şarkıcı Charles Aznavour Ermeni dergisi Nouvelles Armenie’ye konuştu.

Ermeni asıllı dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Charles Aznavour, Fransa ’da yayın yapan Ermeni dergisi Nouvelles Armenie’ye konuştu. Türkiye ve Türk halkı ile ilgili soruları cevaplayan ünlü sanatçı, en yakın arkadaşının Türk olduğunu ve Türkleri çok sevdiğini söyledi. Aznavour, “Geçenlerde birisi bana, ‘Eğer hiçbir şey yaşanmasaydı Türklerin dünyadaki en büyük sanatçısı siz olurdunuz’ dedi. Bunu söylemek gerekir. Evet bu doğru” ifadelerini kullandı.


Türkler ve Ermenilerin birbirlerine çok benzediğini ve benzemeye devam edeceklerini ifade eden Aznavour, Yunan asıllı Fransız televizyoncu Nikos Aliagas ile arasında geçen diyaloğa atıfta bulunarak şöyle konuştu: “Geçenlerde Aliagas ile birlikteydim. Birlikte Ermenice ve Yunanca küfürler üzerine konuşuyorduk. Ama gerçekte bütün hepsi Türkçe’ydi. Bu da bizi güldürdü”. Ermeni mutfağının Türk mutfağına çok benzediğini söyleyen Aznavour, Türk müziğini de çok sevdiğini belirtti. CİHAN

 


  ETİKETLER:

  Fransa

  ,

  Türkiye

  ,

  Yayın

  ,

  Ünlü