Hiç'in dönüşü

Daha önce Teşvikiye'de 'Hiç' adlı bir mobilya mağazasının sahibi olan ve bu vesileyle o günden bugüne dostları arasında...

Daha önce Teşvikiye'de 'Hiç' adlı bir mobilya mağazasının sahibi olan ve bu vesileyle o günden bugüne dostları arasında 'Hiç Emel' diye anılan Emel Güntaş, Beyoğlu'nda Hiç'in devamı niteliğinde yeni bir mağaza açtı. Ancak bu eski Hiç'ten biraz farklı. Burada büyük mobilyalardan ziyade, hediyelik eşyalar satılıyor. Kırtasiye malzemelerinden başucu lambasına, yastıktan sehpaya birçok hediye alternatifinin yer aldığı mağaza, sade ve fonksiyonel eşyalardan hoşlananları hedefliyor. Çoğu Türkiye'de imal edilen ürünlerin bir bölümü de ithal. Eski mağazasında ev için mobilya yapan Güntaş, Beyoğlu'ndaki nüfus çok genç olduğundan burada gençlere hitap eden, oda ya da ofise uygun mobilya ve aksesuvarlar satıyor. Çantanın ise eski gözağrısı olduğunu söyleyen Güntaş, mağazada kendisinin tasarlayıp yaptırttığı çantalara da yer vermiş. Boy boy, çeşit çeşit kutuların fiyatları 10 milyon ve 35 milyon TL arasında değişiyor. Küçük lambalar 56 milyon, büyükler ise 85 milyon TL. Hiç'e dair yeni projeleri olup olmadığını sorduğumuzda "Projeler hiç tükenmez," yanıtını veren Güntaş, bir süre sonra mağazada tek tük giysiler de satacağından sözediyor.
Güntaş, daha önce Hiç'in yerinde olan, Beyoğlu'nun alternatif butiği Bubble'ı feci şekilde gözüne kestirdiğini itiraf ediyor. Hiç'i kesin olarak açma kararı aldıktan sonra "Ben Bubble'ı istiyorum," diye ısrar eden Güntaş'ın şansına o sırada Bubble oradan taşınmış ve mekân ona kalmış. Her gün saat 12:00'de açılan Hiç, Beyoğlu hayatına ayak uyduruyor ve saat 21:00'e kadar hizmet veriyor.
M.Ç.