Hintli çift mirasını maymunlarına bıraktı

Hintli çift mirasını maymunlarına bıraktı
Hintli çift mirasını maymunlarına bıraktı

Brajesh Srivastava ve eşi Shabista maymunları Chunmun'u 2005'de 8 ABD dolarına alana dek "uzun yıllar yalnız kaldıklarını" söyledi.

Evliliklerini onaylamayan aileleri tarafından reddedilen Hintli bir çift tüm servetlerini evcil maymunlarına bırakmaya karar verdi.

RADİKAL - Brajesh Srivastava Hindu, eşi Shabista ise Müslüman. Farklı dinlerden evlilik Hindistan'ın bazı bölgelerinde hâlâ onaylanmıyor. BBC Türkçe'nin haberine göre, Shabista Srivastava evliliklerinin ardından ailelerinin kendilerini reddettiğini ve maymun Chunmun'u satın alana dek yalnızlık çektiklerini anlattı. Srivastava "Aldığımızda bebekti. Bir aylıktan küçüktü ve annesi elektrik çarpması nedeniyle ölmüştü" dedi. Süt ve ev yemekleriyle beslenen Chunmun'un odasında klima da bulunuyor. Çift dört yıl önce Chunmun ve Bitti Yadav adlı dişi maymun için pahalı bir evlilik töreni de düzenlemişlerdi. Hintli bir çift tüm servetlerini evcil maymunlarına bırakmaya karar verdi.

Kedisi uyandırdı, alevler arasında kalmaktan kurtuldu'İŞLERİM DÜZELDİ'


Brajesh Srivastava maymunu almalarından bu yana işlerinin düzeldiğini vurguladı. Ancak Chunmun'un etrafındaki insanları ısırdığı bir dönem de olmuş. Shabista Srivastava "Bunun üzerine doktora gittik ve doktor bize vahşi hayvanları evde beslemenin yasak olduğunu söyledi. Bunu duyunca ağladık ve doktora Chunmun'un bizim oğlumuz gibi olduğunu anlattık. Doktor halimize acıdı, bizim adımıza yetkililerle konuştu ve ısıramasın diye Chunmun'un dişlerini düzleştirdi" dedi.

Kedi ve köpekler için renkli ultrason cihazı


Gösteri yapmaları için maymunları eğitenler olsa da, evcil hayvan olarak beslenmeleri Hindistan'da nadiren görülen bir durum.Brajesh Srivastava ve eşi Shabista maymunları Chunmun'u 2005'de 8 ABD dolarına alana dek "uzun yıllar yalnız kaldıklarını" söyledi.

Bu boğanın spermi 3 bin dolar değerinde