Hollywood'a büyük sitem: Kelleri kötü adam yapmayın!

Hollywood'a büyük sitem: Kelleri kötü adam yapmayın!
Hollywood'a büyük sitem: Kelleri kötü adam yapmayın!
DarkAnticsKel adlı YouTube kullanıcısı Hollywood'a kellerin sürekli 'kötü adam' olarak lanse edilmesinden yapmaktan vazgeçmesi için çağrı yapıyor.

Saçkıran hastalığı olan bir adam, Hollywood yapımı filmlerdeki kel erkeklerin negatif tasvirini ve onların bir şekilde zarar görmüş insanlar olarak resmedilmesine karşı kendi çapında bir savaş açtı. 'Superman'de Lex Luthor, 'Daredevil'de Bullseye, 'Se7en'da John Doe, 'The Matrix'te Cypher, ' Star Wars'ta Darth Maul, 'The Dark Knight Rises'da Bane, ' Harry Potter 'da Voldemort… Hollywood'un kötü adam listesi uzayıp gidiyor. YouTube kullanıcısı DarkAntics “Kelim, bu yüzden kötü veya hasarlıyım! Bu görüş medyanın her kesiminde görülüyor. İnsanların, kel insanlar hakkındaki bu yaygın ön yargıya ve bu negatif tasvire hiçbir anlayışla yaklaşmasını beklemiyorum” dedi.
Kel Obadiah Stane’in 'Iron Man’de saçlı Tony Stark’a meydan okuması, 'Star Trek’te kel Captain Jean-Luc Picard nadir zaferinin 'Mad Max: Fury Road’da birden fazla kel kötü adamla mağdur edilmesi bu konudaki en göze çarpıcı örneklerden bazıları. Bu iddiaların kaynağı, saçın sağlık ve erkeklik sembolü olduğuna dair antik inanış olabilir. (The Independent)