Hollywood'da bir 'Aşk Hikayesi'

Hollywood'da bir 'Aşk Hikayesi'
Hollywood'da bir 'Aşk Hikayesi'
Kanser hastası Farrah Fawcett oyuncu Ryan O'Neil'in evlenme teklifini kabul etti, O'Neil 'Aşk Hikayesi' filminde sediği kız kansere yakalanan bir karakteri canlandırmıştı.

 

 NEW YORK - Amerikalı oyuncu Ryan O’Neal, kanserle mücadele eden Farrah Fawcett ile evlenmeyi planladığını söyledi.
Ryan O’Neal, ABC Televizyonu’na yaptığı açıklamada, evlenme teklif ettiği Farrah Fawcett’in bu teklifi kabul ettiğini ve hasta yıldızın "evet" diyebileceği zaman hemen evleneceklerini anlattı.
O’Neil, Fawcett’in yaşamak için mücadele ettiğini ve kesinlikle evleneceklerini bildirdi.
"Charlie’nin Melekleri" adlı televizyon dizisiyle tüm dünyada tanınan 62 yaşındaki Fawcett ile "Aşk Hikayesi (Love Story)" filmiyle ünlenen 68 yaşındaki Ryan O’Neal’ın, 24 yaşında Redmond adında bir oğulları bulunuyor.(aa)

 

 

AŞK HİKAYESİ

 

 

Aşk Hikayesi 1970 tarihli ABD yapımı romantik-dramatik filmdir. Özgün senaryosunu Erich Segal 'ın yazdığı filmi Arthur Hiller yönetmiş önemli rollerinde Ali MacGraw , Ryan O'Neal , Ray Milland ve Tommy Lee Jones oynamışlardır.Filmin unutulmaz tema müziğini Francis Lai bestelemiştir ve bu çalışması ile 1971'de En İyi Orijinal Müzik Akademi Ödülü kendisine verilmiştir.Bu aynı zamanda filmin aldığı tek Oscar ödülüdür.Film 6 dalda daha Oscar'a aday gösterilmişti. 

 

KONUSU

 

 

Köklü ve zengin bir aileden gelen Oliver Barrett IV (Ryan O'Neal) ,aile geleneğini devam ettirerek kendisinden öncekiler gibi Harvard Üniversitesinde hukuk okumaktadır.Bir gün Radcliffe Kolejinde müzik öğrencisi olan işçi sınıfından Jennifer Cavalleri (Ali MacGraw) 'ye aşık olur.Çift evlenmeye karar verir,ancak Oliver'in babası Oliver Barrett III (Ray Milland) bu evliliğe onay vermez ve oğlunun harçlığını keser ayrıca onu mirasından da mahrum edeceğini söyler.Oliver'ın babasının maddi desteği olmadan Harvard'a devam etmesi çok zordur.Hayata sıfırdan başlamak zorunda kalan yeni evli çift Oliver'in okul masraflarını karşılamak için farklı işlerde çalışmaya başlarlar.Bu arada çocuk istedikleri halde gebe kalamayan Jennifer'in yapılan tetkikler sonucunda lösemi hastası olduğu anlaşılır.  İki sevgiliyi ölüm ayırır. (Kaynak: Vikipedi)