Hollywood'da dört başı mamur bir gece

Hollywood'da dört başı mamur bir gece
Hollywood'da dört başı mamur bir gece
Hollywood'da parti zamanı. Ödül için yarışan filmler sahneye çıkıyor, tabii resepsiyonları da. Keith Kurman 'Sefiller'in Beverly Hills'teki partisindeydi...
Haber: KEITH KURMAN / Arşivi

Hafta başında Les Miserables’ın (Sefiller) gösterimi ve sonrasında Beverly Hills’in amiral gemisi Wolfgang Puck’un restoranı Spago’da resepsiyonu vardı. Herkesin dilinde dolaştığı şekliyle ‘Les Mis’, fevkaladenin fevkinde bir yapım olmasına rağmen herkese hitap etmiyor. En şoke edici yanı Russell Crowe’u şarkı söylerken görmek ki bunu iyi beceriyor. David Hooper’ın yönettiği, Hugh Jackman ile Anne Hathaway’in başrollerini paylaştığı filmin uzun, müzik ve melodram dolu, mükemmel kotarılmış olduğunu söylemek yeterli. Tüm şarkıların aktörler tarafından canlı seslendirilmiş olması da gerçekten fark yaratıyor. Birkaç gece sonra Paramount Stüdyoları’nın yıllık sezon sonu/tatil partisinin ev sahibi yine Spago’ydu. Samimi havadaki resepsiyon etkinlikleri için mükemmel bir mekân. Üstü açık avlu dahil üçü önde, büyük, bölünebilir yemek salonu arkada olmak üzere dört odadan oluşuyor. Paramount Partisi için mekân kapatılarak mahrem bir atmosfer yaratıldı.
Hancıyı canlandıran Sacha Baron Cohen de aramızdaydı. Kişi olarak, canlandırdığı rollerle alakası yok. Yakışıklı, tatlı dilli ve tam bir centilmen. ‘Les Mis’deki performansından konuşuyorduk ki kendisiyle tanışmak için can atan Barbara Streisand’ın ani saldırısıyla sohbetimiz kesildi. 1960’ların Kaliforniya sörf kültürünün gözdesi ve pop şarkıcısı Connie Stevens’ın masamıza katılmasıyla onurlandık. Paramount bu yıl ‘Flight’ı da (Uçuş) çektiğinden, Denzel Washington’da partideydi. Kısa bir karşılaşmamız oldu ama devasa bir yıldız olduğundan, onunla bir an geçirmek isteyen odadaki herkesi mıknatıs gibi üzerine çekti. Güzel eşi Pauletta Washington da bizi ihmal etmedi. Pauletta komik ve hemen kahkahaları koyuveren biri. Denzel ile Mısır ’da geçirdikleri vakitten, Mısır’ı ne kadar çok sevdiğinden söz ettik. Türkiye hakkında duydukları ağzını açık bıraktı ve artık burayı da ziyaret etmek için fırsat kollamaya başladı. Paramount’un listesinde David Chase’in (The Sopranos) başrolünü James Gondolfini’ye (The Sopranos) verdiği yeni filmi ‘Not Fade Away’ de var. Filmin bir diğer aktörü, müziklerinin yapımcılığına da el atan Brahm Vaccarella ile uzun bir sohbete girmiş buldum kendimi. Brahm, çıkmadan önce Gandolfini ile tanıştırdı beni. ‘The Sopranos’un ve özellikle o zamandan beri çalıştığı her projede öne çıkmayı başaran Gandolfini’nin büyük hayranıyımdır. Gandolfini, oynadığı rollerin tersine, çok kibar, hoşsohbet biri, hiçbir göz korkutucu yanı yok.
Hepsi beraber, Hollywood kültürüne derinden kök salmış dört başı mamur akşamlardan biri etti.
‘Sefiller’in Türkiye için vizyon tarihi 1 Mart.