Hollywood'da hacker skandalı

Hollywood'da hacker skandalı
Hollywood'da hacker skandalı

Scarlett Johansson

Yıldızların cep telefonu kayıtlarını ve e-mail adreslerini çalan bir hacker çetesinin, aralarında Scarlett Johansson, Jessica Alba gibi isimlerin de bulunduğu ünlülerin çıplak fotoğraflarını ele geçirdiği söyleniyor

‘High School Musical’ dizisiyle ünlü olan Vanessa Hudgens’ın geçtiğimiz günlerde Gmail hesabından çalınan çıplak resimleri, magazin sitelerinin eline geçince ortalık karışmıştı. Hudgens’ın polise başvurmasını TMZ.com sitesi haber yaptıktan sonra FBI olaya el attı.
Hudgens’ın çalınan resimlerinin sadece buzdağının görünen kısmı olduğu ortaya çıktı. Hollywood yıldızlarının cep telefonlarını, e-mail adreslerini hack’leyen bir çete şimdilik tahminen 50 kadın yıldızın ‘uygunsuz’ pozlarını elinde bulunduruyor. Kapsamlı araştırma sürerken, çetenin içinde ünlülerin menajerlerinin de olabileceği şüphesi ağırlık kazanıyor. Hacker’ların bugüne kadar ellerindeki fotoğraflar için herhangi bir para talep etmediği bildirildi.
Çıplak fotoğrafları çalınan ünlüler arasında iPhone’u hack’lenen Scarlett Johansson, Miley Cyrus, Ali Larter, Jessica Alba, Christina Aguilera, Busy Philipps, Emma Caulfield, Addison Timlin ve Renee Olstead gibi isimler de bulunuyor.
Çetenin elinde, Hollywood yıldızlarının dışında, ünlü sporculara ve politikacılara ait 100 aktif e-mail hesabı bulunduğu söyleniyor.