Hollywood'da hayvanlara zulüm!

Hollywood'da hayvanlara zulüm!
Hollywood'da hayvanlara zulüm!

'Pi'nin Hayatı'ndaki kaplan boğulmaktan son anda kurtarılmış.

"Bu filmin çekimleri sırasında hiçbir hayvan zarar görmemiştir" diye tanıtılan pek çok filmin hiç de masum olmadığı iddia edildi. Suçlanan filmler arasında 'Pi'nin Hayatı' da var.

“Bu filmin çekimleri sırasında hiçbir hayvan zarar görmemiştir...” ABD ’de film çekimleri sırasında hayvanların sağlığını denetlemekle görevli kuruluşun (AHA) bu ibaresi tüm filmseverlerin içini rahatlatıyor. Ancak The Hollywood Reporter’ın haberine göre bu ifade hayvanlara zarar verilmesini önlümükten çok, filmlerde hayvanlara verilen zararları gizliyor.

İddiaya göre hayvanların can verdiği veya ölümden döndüğü film setleri arasında Hollywood’un en ünlü yapımları da yer aldı. Habere göre
‘Pi’nin Hayatı’ adlı filmindeki kaplan boğulmaktan son anda kurtarıldı. The Hollwood Peporter’ın eline geçen bir e-postaya göre bir AHA çalışanı kaplanın boğulmak üzere olduğunu çalışma arkadaşına anlattıktan sonra “Sakın kimseye söyleme, özellikle de ofise” diye yazdı. 
Hobbit’in çekimlerinde 27 keçi ve koyun susuzluk, yorgunluk ve boğulma gibi nedenlerle can verdi 
‘Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti’nin çekimlerinde denizdibindeki özel efektler için yapılan patmalar sırasında onlarca deniz canlısı telef oldu.

9 BÖLÜMDE 4 AT ÖLDÜ

* HBO yeni dizisi Luck, 9 bölümde 4 at ölünce iptal edildi. (Mailonline)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Hollywood

  ,

  Hobbit

  ,

  Ünlü

  ,

  film

  ,

  keçi

  ,

  öldü

  ,

  susuzluk

  ,

  hbo