Hollywood'da rimeller aktı

Hollywood'un en güzel yüzlerinin yaratıcısı makyör Kevyn Aucoin, 7 Mayıs'ta New York'ta hayata veda etti.

Hollywood'un en güzel yüzlerinin yaratıcısı makyör Kevyn Aucoin, 7 Mayıs'ta New York'ta hayata veda etti. Daha 40 yaşında olan makyörün beynindeki tümör ölümüne sebep oldu. Gwyneth Paltrow, Nicole Kidman, Barbra Streisand, Cher, Jennifer Lopez ve Julia Roberts gibi birçok ünlünün makyajını yapan Aucoin'ın bir günlük ücreti 6 bin dolar civarındaydı.
Makyörlerin de şöhret olabileceğini ilk gösteren Aucoin oldu. Ondan önce Max Factor gibileri de vardı ancak kimse onun kadar ses getirmedi ve belki de bir daha getirmeyecek. Bu sektörde, yıldızların da yıldızı müşterileriyle onun kadar yakın olan bir başkası yoktur büyük olasılıkla. Müşterileri ona sonsuz güveniyorlardı.
Süpermodellerle, rock yıldızlarıyla ve ünlülerle içli dışlı olduğu halde, sıradan kadının güzelliğine hayran olan Aucoin, her fırsatta televizyondaki programlar aracılığıyla, kadınlara iç güzelliklerini dışa yansıtmanın yollarını öğretiyordu. Kalıplaşmış güzellik standartlarıyla ün salmış bir sektörde, kariyeri boyunca bireyci ve feminist yaklaşımın destekçisi oldu.
Eşcinsel hakları, silahsızlanma ve ırkçılığı protesto konularında etkin rol oynayan Aucoin, 2000'in Ekim ayında Time dergisine şöyle demişti: "Eğer mezartaşımda sadece
'İyi ruj sürerdi' yazacaksa, hiçbir şey yazmasın daha iyi."