Hollywood'un gündeminde bu kez OTO tarikatı!

Hollywood'un gündeminde bu kez OTO tarikatı!
Hollywood'un gündeminde bu kez OTO tarikatı!
Bir zamanlar yatıp kalkıp Scientology tarikatını konuşan Hollywood'un gündeminde şimdilerde Avusturyalı mason Carl Kellner ile Theodor Reuss tarafından kurulan Doğu Tapınakçıları Tarikatı var.

Bir zamanlar yatıp kalkıp Scientology tarikatını konuşan Hollywood’un gündeminde şimdilerde Avusturyalı mason Carl Kellner ile Theodor Reuss tarafından kurulan Ordo Templi Orientis (Doğu Tapınakçıları Tarikatı) var.

Farmasonluğu örnek alarak 1904 yılında kurulan ve sonralarda en ünlü üyesi İngiliz satasist- okültist Aleister Crowley ile anılan; Thelema öğretisi etrafında şekillenen tarikatın en büyük amacı, akla ve bilgelige ulaşmak olarak tarif ediliyor.

Ancak diğer mason örgütlerinden farklı olarak kadınların da üye olabildiği tarikatın temel ritüelleri arasında oral seks ile kadın ile erkeğin sadomazoşist ilişkiye girmesi gibi cinsel hareketler de yer alıyor.

“Ne istersen onu yap!” mottolu tarikatın eski olmasına rağmen bugünlerde tekrar konuşulmaya başlamasının nedeni ise Peaches Geldof ismindeki genç bir sunucu. Geldof, 148 bin takipçisine resmi Twitter hesabından paylaştığı fotoğrafta, koluna yaptırdığı ve tarikatın baş harflerinden oluşan OTO dövmesiyle görülüyor.

Bugün 3000 üyesi olduğu tahmine diyen tarikata üyelikler gizli tutuluyor. Ancak Jay-Z ve Led Zeppelin guitarist Jimmy Page gibi isimlerin tarikata üye olduğuna inanılıyor.