Hostesler hakkınızda ne düşünüyor?

Hostesler hakkınızda ne düşünüyor?
Hostesler hakkınızda ne düşünüyor?
Çöplük içinde bırakılan koltuk önleri, pejmürde, kaba ve sarhoş yolcular, uyurken ayağını öndeki yolcuya doğru uzatanlar... Kabin görevlileri açtıkları sosyal medya hesaplarında uçaklardaki 'öteki hayatı' gözler önüne seriyor...

Havayollarının uçuş görevlileri sosyal medya paylaşımları aracılığıyla gerçek ve şaşırtıcı kabin deneyimlerinin üstündeki perdeyi kaldırıyor. Hostesler ve hostlar, #crewlife, #passengershaming ve #flyingfeet etiketleriyle Instagram ve Twitter üzerinden karşılaştıkları ünlüleri, kabin itiraflarını, sarhoş tartışmalarını ve koridorlardaki çıplak ayaklı serserileri paylaşıyor.
Havayolları endüstrisinin en açık sözlü uçuş görevlilerinden biri, İngiliz internet gazetesi MailOnlineTravel’a konuştu. Gökyüzünde hayatın inişleri ve çıkışlarından ayrıca online arkadaşlığın nasıl küresel toplumu daha önce olduğundan daha yakın hale getirdiğinden bahsetti.
Uçuş görevlisi ve gökyüzünde hayatla ilgili bir kitabın da yazarı olan Heather Poole “Hiçbir uçuş aynı değil. Uçağa bindiğinizde sizi ne beklediğini hiçbir zaman bilemezsiniz. Her gün yeni bir macera” diyor. 'Confessions of a Trolley Dolley' adlo blogun yaratıcısı ve 10 yıllık bir uçuş görevlisi olan Dan Air, blogunun ve sosyal medya hesaplarının 'uçuş görevlerinin bir araya geldiği, birlikte güldüğü, fotoğraf ve hikâyeler paylaştığı bir ortam' olduğunu söyledi. New Yorklu uçuş görevlisi ve Rants of a Sassy Stew adlı blogun yazarı Shawn Kathleen ise başlattığı ‘Passanger Shaming’ başlıklı Instagram ve Facebook paylaşımlarıyla her gün yolculardan da yüzlerce yarı giyinik, bakımsız ve anlayışsız yolcu fotoğrafları aldığını anlattı.
Dan kazalar ve sarhoş yolcuların uçuş görevlilerini istismarı hakkındaki endişesini de dile getirirken online uçuş ekibi topluluğunun neşeli, kariyerlerinin ayrıcalığının farkında olan ve onu seven paylaşımlar yaptığını ekledi.