Houston'ın ünlü şarkısı mezarı başında ölümsüzleşti

Houston'ın ünlü şarkısı mezarı başında ölümsüzleşti
Houston'ın ünlü şarkısı mezarı başında ölümsüzleşti
ABD'de geçen yıl kaldığı otel odasında ölü bulunan ünlü şarkıcı Whitney Houston'ın hit şarkısı 'I will always love you' şarkısının sözü yıldızın mezar taşına yazılarak ölümsüzleşti.

ABD 'de geçen yıl kaldığı otel odasında ölü bulunan ünlü şarkıcı Whitney Houston'ın hit şarkısı 'I will always love you' şarkısının sözü yıldızın mezar taşına yazılarak ölümsüzleşti. Mezar taşında ayrıca müziğin kraliçesi olarak bilinen ve 48 yaşında hayatını kaybeden Houston'un ölüm ve doğum tarihleri ile büyük haflerle 'THE VOICE' kelimesi yazıyor.

Bestecisi Dolly Parton tarafından ilk defa 1974'te seslendirilen şarkı, asıl ününü Whitney Houston'la 1992'de yaptı. Whitney Houston'un 1992 yapımı 'The Bodyguard' adlı filmi için düzenlenen şarkı aynı yıl piyasaya sürüldü. Amerikan R&B listelerinde 11, Billboard Hot 100 listesinde ise 14 hafta 1 numara olan şarkı, o günün rekorunu kırdığı gibi aynı zamanda pek çok ödül aldı.

Ünlü şarkıcı geçen yıl Grammy ödülleri töreninden bir gün önce, 11 Şubat'ta, Beverly Hills'de kaldığı otel odasında, küvette ölü bulunmuştu. Adli tıp, aldığı uyuşturucu, ilaç ve alkolün etkisiyle Houston'ın rahatsızlandığını, yüzüstü küvetin içine düşerek, boğulduğunu bildirmişti.