Hrant için: Sen Balık Değilsin ki!

Hrant için: Sen Balık Değilsin ki!
Hrant için: Sen Balık Değilsin ki!
'Buradayız Ahparig' haftası kapsamında düzenlenen Mihran Tomasyan'ın solo gösterisi 'Sen Balık Değilsin ki', bu akşam Çukurcuma'da seyirciyle buluşacak.

Çıplak Ayaklar Dans Kumpan-yası’ndan Mihran Tomasyan’ın solo gösterisi ‘Sen Balık Değilsin ki’ bu akşam , Hrant Dink ’in katledilmesinin altıncı yılında düzenlenen ‘Buradayız Ahparig!’ haftası kapsamında sahneleniyor. Konsepti ve uygulaması Tomasyan’a ait olan performansın göbeğinde; Oktay Rifat’ın ‘Ahmet’ şiiri ve Tomasyan’ın içinden türlü çeşit ses kayıt aletinin döküldüğü eski bavulu var.
Hrant Dink’in katledilmesi ânına seyirciyi de ortak eden gösteri; performans boyunca seslerle, konfetilerle, eski kayıtlarla ve tabii Tomasyan’ın fiziksel performansıyla yarattığı atmosferle akıldan çıkmayacak türden. Gösterisini yapmak üzere geçen sene bavuluyla bir Beyrut yolculuğuna da çıkan Tomasyan oyunu “Bu eser suyun yolculuğunu kendi yolculukları yapanların ve her türlü suyun sularında gezinenlerin hikâyesidir. Bavul açılır ve içinden dökülenler çatlaklarını elbette ki bulur” sözcükleriyle anlatıyor. 40 dakika süren gösteri bu akşam 20.00’de Çukurcuma Caddesi numara 6’daki Çıplak Ayaklar Stüdyosu’nda. (Seyirci sayısı kısıtlı olduğundan, rezervasyon şart. cakstudyo@gmail.com)