Hülya Avşar kızıyla ilgili ilk kez konuştu

Hülya Avşar kızıyla ilgili ilk kez konuştu
Hülya Avşar kızıyla ilgili ilk kez konuştu
Hülya Avşar, kızı Zehra Çilingiroğlu'nun karıştığı 'çaydanlık' olayla ilgili ilk kez konuştu.

Hülya Avşar, kızı Zehra Çilingiroğlu’nun eski sevgilisinin yeni kız arkadaşına demlik fırlattığı ve bu nedenle sanık olarak hakim karşısına çıkacağı olayla ilgili ilk kez konuştu.

Milliyet gazetesinden Seçkin Şenvardar’ın haberine göre Avşar yaşanan gelişmeleri ‘provokasyon’ olarak yorumladı ve kıskançlık olayını yalanladı.

“Erkek arkadaşını kıskandı” gibi bir durumun olmadığını savunan Hülya Avşar, kızının sevgilisi olmadığını de belirterek “Yazılanlar doğru değil, hepsi provokatörlük... 15 yaşında kızın kıskançlığı idrak edecek hali yok” dedi.

Zehra Çilingiroğlu, 11 Mart akşamı Etiler'deki bir barda eski erkek arkadaşı M.Y.'nin yanında bulunan kız arkadaşı A.H.'yi görmüş, iddiaya göre ikilinin oturdukları masaya giden Zehra, içi çay dolu demliği A.H.'ye fırlatarak, mekandan ayrılmıştı. Göğsü yanan A.H., babasıyla birlikte karakola gidip şikayetçi oldu. Genç kıza sevk edildiği hastanede göğsündeki yararlanmanın 'basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek' nitelikte olduğu yönünde rapor verildi.

'KAZAYDI, ÇOK PİŞMANIM'
Başlatılan soruşturma kapsamında Zehra Çilingiroğlu, geçtiğimiz hafta babası Kaya Çilingiroğlu ve avukatı Polat Dilli ile birlikte İstanbul Adliyesi'ne giderek 'şüpheli' sıfatı ile ifade verdi. Zehra, "O gün M.B.'nin A.H. isimli kızın doğum günü partisine katıldığını duydum. Kontrol amacıyla Etiler'deki mekana gittim. M.B. ile aramızda tartışma çıktı ve sinirlenerek masaya yumruk attım. Vurmanın etkisiyle masadaki çay A.H'nin yüzüne sıçradı. Kesinlikle kasıtlı bir harekette bulunmadım. Çayı A.H.'nin yüzüne özellikle atmadım. Olaydan dolayı çok pişman ve üzgünüm" dedi. Baba Kaya Çilingiroğlu ise karşı tarafla uzlaşmak istediğini bildirdi.

Savcılık Zehra'nın fırlattığı demlikten dökülen sıcak suyu 'silah' sayarak, 'kasten basit yaralama' suçundan 4,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Yaşının 18 yaşından küçük olması nedeniyle yarı oranında indirim yapılarak istenilen ceza 2 yıl 3 aya indirilen Zehra, iddianamenin kabulü halinde Çocuk Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.