Hürrem Sultan'a 'tükenmişlik sendromu' teşhisi

Hürrem Sultan'a 'tükenmişlik sendromu' teşhisi
Hürrem Sultan'a 'tükenmişlik sendromu' teşhisi
Muhteşem Yüzyıl'ın merakla beklenen 100. bölümü, dün akşam ekrana gelmedi. Bu sürpriz değişikliğe, dizide Hürrem Sultan'ı canlandıran Meryem Uzerli'nin yaşadığı psikolojik bozukluk nedeniyle aniden Berlin'e gidişi yol açtı.

Muhteşem Yüzyıl’ın merakla beklenen 100. bölümü, dün akşam ekrana gelmedi. Bu sürpriz değişikliğe, dizide Hürrem Sultan’ı canlandıran Meryem Uzerli’nin yaşadığı psikolojik bozukluk nedeniyle aniden Berlin’e gidişi yol açtı. Geçen aylarda düzenlenen Antalya Televizyon Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan Meryem UZerli ödülünü almak için sahneye çıktığında "Diziler çok uzun, bu manyaklık" diyerek sitem etmişti

Hürriyet'ten Sinem Vural'ın haberine göre, yakınlarına uzun zamandır, “Tükendim, daha fazla duramıyorum buralarda” dediği öğrenilen Meryem Uzerli’nin kesin teşhis konmamakla birlikte 'tükenmişlik sendromu' teşhisi kondu. Bu sebeple dizinin çekimlerine bir süre ara verildi ve dün akşam yayınlanması planlanan 100. bölüm de haftaya ertelendi. 101’inci bölümün çekimleri içinse ünlü oyuncunun İstanbul ’a dönmesi bekleniyor. Berlin’de bir klinikte tedavi altına alındığı öğrenilen Meryem Uzerli’nin sete ne zaman dönebileceği, çekimlerin ne zaman başlayacağı belirsizliğini koruyor. Yapım şirketinden henüz bir açıklama yapılmadı.

Tükenmişlik sendromu, çalışma hayatının getirdiği stresle beraber, maddi ve manevi doyuma ulaşamama ve bunun sonucu olarak da mesleğe karşı duyarsızlaşma ile baş gösteriyor.