Huzur içinde uyu Hızır Tüzel...

Huzur içinde uyu Hızır Tüzel...
Huzur içinde uyu Hızır Tüzel...

4 Nisan akşamı evinde yaşamını yitiren çalışma arkadaşımız Hızır Tüzel?i dün Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii?nden uğurladık.FOTOĞRAF: GÖKHAN KARAKAŞ

İSTANBUL - 11 yıldır Radikal gazetesi için söyleşiler yapıp sinema yazıları yazan ve 4 Nisan Cumartesi akşamı Ayvalık’taki evinde yaşamını yitiren arkadaşımız Hızır Tüzel’i dün Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Çengelköy Mezarlığı’nda toprağa verdik. Törende taziyeleri Tüzel’in eşi Tansel Tüzel, kız kardeşleri Sevinç Tüzel ve Mine Tüfekçi kabul etti. Tüzel’i çok sayıda gazeteci, CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Oral Çalışlar, İpek Çalışlar, Nebil Özgentürk, Nadire Mater, Ruşen Çakır, Can Kozanoğlu, Bülent Emin Yarar, Zafer Algöz, Erkan Taşdöğen, Gani Müjde, Şevket Çoruh, Rıza Külegeç, Ali Poyrazoğlu, Burhan Şeşen, Gökhan Şeşen’in de aralarında bulunduğu kalabalık bir kitle uğurladı. Şeşen kardeşler, Tüzel’in mezarına müzik CD’si bıraktı.
 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay taziye mesajlarını Tüzel’in eşine iletti, Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit de söylemek istediklerini Radikal’e ulaştırdılar...
Türkan Şoray: Zekâsı kadar yüreği de çok güçlü bir gazeteci arkadaşımızı yitirdik. Basın adına gerçekten bir kayıptır. Sevgi dolu, zarif, içten ve hoşgörülü mizacı ile herkese örnek olabilecek bir insandı. Ailesine ve onu sevenlere başsağlığı dilerim.
Hülya Koçyiğit: Cemal Süreyya’nın dediği gibi ‘Her ölüm erken ölümdür’ ama Hızır’ın aramızdan ayrılışı gerçekten de çok erken oldu. Onu hep espritüel yaklaşımları, hazır cevaplığı ve nezaketi ile hatırlayacağım. Röportajda karşısındakini kırmadan, üzmeden ilginç sorular sorup yanıtını alabilmek profesyonellik ister.  Bunu çok güzel başarıyordu. Bütün basın camiasının başı sağolsun. (Yaşam Servisi)