İbrahim Tatlıses'ten şaşırtan Müslüm Gürses açıklaması

İbrahim Tatlıses'ten şaşırtan Müslüm Gürses açıklaması
İbrahim Tatlıses'ten şaşırtan Müslüm Gürses açıklaması
Arabesk müziğin usta ismi Müslüm Gürses'in bu sabah hayatını kaybetmesinin ardından, İbrahim Tatlıses'ten çok tartışılacak bir açıklama geldi.

İbrahim Tatlıses, usta sanatçı Müslüm Gürses'in vefat haberinin ardından Magazinoteli.com sitesine bir açıklamada bulundu.

Müslüm Gürses’in bir hafta önce hayatın kaybettiğini ancak doktorların bunu açıklamak istemediğini belirten Tatlıses, Gürses’in söylendiği gibi kalp yetmezliğinden değil, hastane mikrobundan öldüğünü iddia etti. Müslüm Gürses'in menajeri Nevzat Takmaz ise "Bütün imkanlarını seferber ettiler" dediği hastane personeline teşekkür ederek Müslüm Gürses'in 1 hafta önce, üstelik hastane enfeksiyonu nedeniyle öldüğü iddialarını yalanladı.

İşte İbrahim Tatlıses'in açıklaması:

Senaryo hastanenin aynen planladığı gibi gitti. Baba zaten 1 hafta önce vefat etmişti. Bununla ilgili menajerinin de haberi vardı. Benimde haberim vardı. Hatta yoğun bakımın başındaki Opr. Dr. Oğuz Yılmaz, Müslüm Babanın ex olduğunu fakat ailesine söyleyemedikleri için cihaza bağlı tuttuklarını bizzat benim bir yakınıma söylemiş. Doktorlar kimi uyutuyor. Babanın beyin ölümü bir hafta önce gerçekleşmişti zaten. Ben bunu dün akşam sayın Sağlık Bakanımızla, Sezen Aksu’yla ve ayrıca Hülya Avşar’la da paylaşmıştım. Babanın ölümü kalp yetmezliği, akciğer falan filan değil. Resmen yoğun bakımda kaptığı mikroptan öldü. Dün akşam sayın Sağlık Bakanımıza babanın birkaç gün önce yaşadığı yönünde yapılan açıklamaların yalan olduğunu, yarın hastanenin ölüm haberini duyuracağını söylemiştim. Ve aynen de öyle oldu.

Rahmetli babamın da dediği gibi ölü bizim Allah rahmet eylesin.

Babaya Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Allah mekanını cennet etsin…MENAJERİNDEN HASTANEYE DESTEK
Müslüm Gürses'in menajeri Nevzat Takmaz ise yazılı bir açıklama yaparak, Gürses'in "1 hafta önce ve hastane enfeksiyonu nedeniyle öldüğü" haberlerini yalanladı. 
Takmaz'ın açıklaması şöyle:

"Yaklaşık 4 aydır hastanede Müslüm Abimin yanındayım. Tüm yaşananları ben biliyorum. Başta hastane sahibi Turgut Aydın Bey’e, tüm hastane çalışanlarına, kafeterya personeline, yoğun bakım personeline emekleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sayın Bingür Hoca’dan, Deniz Bey’den Allah razı olsun. Bütün imkanlarını abim için seferber ettiler. 4 aydır abimin yanında oldular ben de onlarla beraber bu olayları bizzat yaşadım.
Son bir haftadır abimin durumu çok kritik olmasına rağmen umudumuzu yitirmedik. Ellerinden gelen tüm imkanları sağ olsunlar sundular. Eğer abim başka bir hastanede olsaydı belki de 1 ay, 1.5 ay önce kaybetmiştik. Tedavisinin yaklaşık 1 trilyon lira tuttuğunu da biliyorum. Ancak Turgut Bey, abimin hastanesinde misafir olduğunu söyledi. Allah ondan razı olsun. Ona çok teşekkür ediyorum. Suni akciğer cihazını getirterek, onun hayatta kalması için ne gerekiyorsa yaptı. Hatta, cihazın yedeğini de getirerek onun tedavisi için bekletti. Her şey için çok teşekkür ediyorum.
Bir hafta öncesine kadar umudum çoktu. Ancak son bir haftadır durumunun çok kritik olduğunu ve onu her an kaybedebileceğimizi biliyordum. Çünkü her şeyi ben başından beri burada; gerek yoğun bakımda, gerekse hocalarımızla birlikte takip ettik.
Bir hafta önce öldüğü söyleniyor. Ama bu sabah bütün müdahalelere rağmen sabah 08.30’da abimi kaybettik. Kim ne derse desin olayları ben yaşadım, kimse yanımda değildi. Yalnız Muhterem Hanım ve ben bu olayları beraber yaşadık. Herkesin elinden geleni yaptığına inanıyorum."