İFW'te romantik dokunuşlar...

İFW'te romantik dokunuşlar...
İFW'te romantik dokunuşlar...

İstanbul Fashion Week’te tempo hız kesmiyor. Etkinliğin üçüncü gününde Günseli Türkay, Arzu Kaprol, Tuvana Büyükçınar ve Hakan Akkaya gibi isimlerin tasarımları sahnedeydi. Kaprol, ‘Big Bang’den yola çıkan koleksiyonunda, dijital dünyanın etkilerini tasarımlarıyla sorgularken Tuvana Büyükçınar’ın defilesi 1920’lerden esintiler taşıyordu. Önümüzdeki yaz için hazırladığı koleksiyonda pastel tonlara ve dantel detaylara ağırlık verdiği dikkat çeken modacı, geçen yıla nazaran daha cesur kesimlere imza atmıştı.
Günün kapanış etkinliği ise ünlü tasarımcı Hakan Akkaya’ya aitti. Çağla Şikel’in baş model olarak podyuma çıktığı Akkaya defilesinde, modern kesimler ve iddialı detaylar öne çıktı. Hem kadın hem de erkek koleksiyonunu tanıtan Akkaya, siyahın ve beyazın yanı sıra kullandığı renkli derilerle de dikkat çekti. Ne var ki, uzun bir aradan sonra podyuma çıkan Şikel’e nazar değdi ve podyumda yürüyen tecrübeli manken yere kapaklandı. Hemen ayağa kalkan Şikel’e alkışlar moral verdi.
Etkinliğin dördüncü gününde, Zeynep Mayruk’un şovu dikkat çekenlerdendi. Romantik kesimlere yer verdiği koleksiyonunda, pudra renkler ve ‘crop bluzlar’ yer alırken, sunumunu minimalist detaylarla süslendiği gözlendi. Şifon kumaşlara mütevazı dokunuşlarda bulunan Nil Kandemir’in sunumu ise zarif, bir o kadar da detaylıydı. Günün kapanışını ise Özlem Kaya, Zeynep Erdoğan, Niyazi Erdoğan, Özgür Masur yaptı.