IKEA Arabistan kataloğundan kadınları çıkardı

IKEA Arabistan kataloğundan kadınları çıkardı
IKEA Arabistan kataloğundan kadınları çıkardı
İsveç'in dünyaca ünlü mobilya mağazası IKEA Suudi Arabistan'daki kataloğundan kadınları çıkardı

İsveç kökenli uluslararası bir mobilya firması, Suudi Arabistan'daki kataloğundan kadın görüntülerini çıkardı.

Metro gazetesi, firmanın Suudi Arabistan'daki kataloğundan, kadın görüntülerinin silindiği mobilya tanıtım sayfalarını yayımladı.

Firmadan konuyla ilgili yapılan açıklamada, olaydan pişman olunduğu belirtilerek, “Kataloğun Suudi Arabistan versiyonundan kadınları çıkarmanın şirketin değerleriyle çeliştiğini fark etmeliydik” ifadesine yer verildi.

Olay, mağazanın, cinsiyet eşitliğine bağlılığı konusunda soru işaretlerine neden olurken, İsveç Eşitlik Bakanı Nyamko Sabuni, firmanın, kendi kararlarını veren özel bir şirket olduğunu, öte yandan dünyaya İsveç'i tanıttığını, bu nedenle katalogdan kadın görüntülerini kaldırmakla hata yaptığını kaydetti. (AA)


  ETİKETLER:

  İsveç

  ,

  Kadın

  ,

  Metro

  ,

  şirket

  http://www.radikal.com.tr/110241211024127

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gerçekten mide bulandiriyor!!! - ercan02

  Kapitalizmin ruhu belli, ne pahasina olursa olsun kazanç. Mide bulandiriyor. Ama birde öbür tarafta kadin hiçe sayan bir tutum var bu mide bulandirmiyormu?

  IKEA'yı protesto etmeliyiz sanki - SDD

  Kadını silmek IKEA için bu kadar kolaysa, IKEA'yı silmek de bizim için de o kadar kolay olmalı ama malesef bu devirde inandığımız şeyler için çaba gösteremeyecek kadar üşengeç ve unutkanız.

  suudiler niye şükürcü olmasınlar ki - Attila Kaya

  doğal nimetlerde kendilerini buldukları an kural ve kaidelere geçmişlerdir yoksa inanmışlık falan değil bu toplumsal tepkiyi ve muhalefeti bastırmak için bir önlem taktiğidir yoksa kral nasıl kral olacak prens neden prens olacak islamiyetin içine sığdırılmış aslında gerici ve baskıcı unsur olarak kullandıkları çok açık değil mi

  IKEA - ocan21

  böylece sermayenin dini imanı olmadığını birkez daha öğrendik. bol sakallı kıllı herifler koyması gerekirse onu da koyar, önemli olan 'KAR' !

  İsveçin attığı taklalara bak. - vemerald

  Bir tarafta biz kadına çok haklar verdik deyip bir tek hak sayamayanların fotoğraflı ispatı. İstemeden bu tespite vesile olan İsveç'in attığı taklalar akıllara ziyan.

  malı satmak için yapılan iğrenç bir taktik. - demlicay2011

  arabın parasını kaçırmamak için nelerden taviz veriyorlar akıllılar. sanki ben yuttum. mide kaldırmaz bunların yaptığını. insani değerlere saygıdan mı yaptı acaba. kültürel uyumdan mı acaba. onur kırıcı değil. insani olmayan bir şey. kimlerin ne numara çevirdiğini biliyorum. turizm internet sokak olayları hepsi cinsel istatistikleri ve haberleri internete var araştırın bulun. mısırdan başlayın. sonra akdenizdeki araplara kadar gelin. gözünüz açılır. pardon fikirlerini genişler diyecektim.

  7yy yazilan kitap. - ercan02

  Beyler kendimizi kandirmayalim, bu dinde kadinin ne adi nede yeri var. E kitabimizda yazmiyormu, mirasin ancak 8/1 kadina diye. Erkek 7 kadin 1. E 7yy yazilan kitap ancak bu kadar olur.