İki adam, iki kadın

İki adam, iki kadın
İki adam, iki kadın
Tuba Büyüküstün ve Beren Saat yan yana gelmedi. Ama hayatlarına giren insanlar, iki yıldızın yollarını ısrarla birbirine bağlıyor. Saat ve Büyüküstün şimdi yeni bir aşk dörttgeninin baş köşelerinde
Haber: CEREN ŞEHİROĞLU / Arşivi

Hikayede iki adam, iki kadın var. Adamların ikisi 37 yaşında. Kadınlar henüz yirmili yaşlarını sürüyor. Hikayenin kahramanlarından ilki, Bülent İnal’ı ayna karşısında “Evdeki huzur, mutluluk budur” dediği Anadolu Hayat reklamından hatırlıyoruz. Sene 2003. Tuba Büyükstün 21, Beren Saat daha 19 yaşında. Bülent İnal’ın kalbini titrettiği kadın tipi, bu genç iki genç kızdan yaklaşık 10 yaş büyük o zamanlar. İkinci esas oğlan ise Cansel Elçin. Tire’de babaannesiyle büyüyüp, dokuz yaşında terzi babasının maceraperestliğiyle Paris’e göç etmiş bir adam. O yıllarda ‘A Plus Pollux’ ve ‘Tu Vas Rire Mais Je Te Quitt’ adlı iki Fransız filmiyle meşgul. Bu dörtlünün, ‘Evdeki huzur mutluluk budur’ Türkiye ’nin romantik mottosuna dönüştüğü 2003 senesinde birbirleriyle hiçbir alakası yok. Dörtlüyü birbirine bağlayan sihirli değnek ise yönetmen/yapımcı/yetenek avcısı Tomris Giritlioğlu’nun elinde.

2004 yılında ‘Türkiye’nin Yıldızları’ adlı yarışma programına katılıp, güzel yeşil gözleri, sevimli gamzesiyle hepimize “Kim bu kız?” dedirten Beren Saat, Giritlioğlu’nun radarında.

İlk kesişme
1984 doğumlu, TED Ankara Kolejli bu genç kız, altı yıl önce ‘Hatırla Sevgili’ ile Sanem Çelik, Ece Uslu gibi güzel kızların, Gülben Ergen, Hülya Avşar gibi eskiyen yüzlerin yerine ekarn yıldızlığının yeni dönemini başlattı. Narin, akıllı, kibar ve çalışkandı. Kamera yüzünü seviyordu. Ama büyük bir yıldız olmak için gereken gösterişli karizmaya sahip olmadığı tartışılıyordu. ‘Hatırla Sevgili’deki rol arkadaşı Cansel Elçin’in ise bu yetenekli kızla ilgili duyguları farklıydı. Tomris Giritlioğlu’nun bir araya getirdiği ikili geçen sene mayıs ayında Cihangir otoparkında ‘yakalandı’. Flaşlar patlarken, herkes aynı anda “Birlikte misiniz?” diye soruyordu. İkisi de bu soruya hiç cevap vermedi. Bu ‘yakalanma’ olayı Beren Saat’in Bülent İnal’la biten, hatta bittiği kesinleşmeyen ilişkisinin üzerine geldi. Magazin haberlerinde ayrılığın sebebi eski sevgili Tuba Büyüküstün’dü. Söylenenlere bakılırsa, Bülent İnal, ‘Ihlamurlar Altında’ dizisinin başladığı 2005 yılında tanışıp iki yıl birlikte olduğu Tuba Büyüküstün’ü unutamamıştı. İlişkileri bittikten sonra yine Tomris Giritlioğlu’nun elinde pırlantaya dönüşen Büyüküstün, ‘Asi’ dizisiyle ortalığı kasıp kavuruyor, aynı zamanda da Sami Saydan ile aşk yaşıyordu.

Fakat sular durgun gibi görünse de, geçen sene bu dörtlünün ilişkileri, bugünkü düğümün sinyallerini verdi. Beren Saat Bülent İnal’la ayrılır ayrılmaz Cansel Elçin’le görüntülendi.
İnal, Saat’ten ayrılır ayrılmaz soluğu ‘Asi’nin setinde aldı. Yine çeşitli söylentilere göre eski sevgilisinin Sami Saydan’dan ayrıldığını duyan İnal, ilişkiye bir şans daha vermek istiyordu. Büyüküstün’ün cevabı ise sıkıntılıydı: “Sami de sen de kafamı karıştırıyorsunuz. Beni rahat bırakın”.

Geçen yaz birbirine giren bu ilişkiler geçtiğimiz günlerde yepyeni bir boyut kazandı. Tuba Büyüksütün ‘Gönülçelen’ dizisinde başrolü paylaştığı Cansel Elçin’le “Biz arkadaşız” aşamasını atladı. Çift, bayram tatilini Paris’te geçirdi. Aynı kulvarın iki güzel yıldızı, onları şöhrete kavuşturan akıl hocaları, yapımcıları Tomris Giritlioğlu’nu, hayatlarındaki iki adamı paylaşmış olmalarına rağmen yollarının kesişmemesine hep dikkat etti. Yan yana gelmediler, aynı projelere imza atmadılar, konuşmadılar. Ama hayat beş yıldır önlerine onları birbirine bağlayan sürprizler çıkarmaya devam ediyor. Beren Saat ve Tuba Büyüküstün’ün aşk dörtgeni bugün dizilerinden daha çok reyting alıyor.