İki tekerlekli festival başlıyor

İki tekerlekli festival başlıyor
İki tekerlekli festival başlıyor

Festivalin açılışında Blonde Redhead sahne alacak.

Şehre az da olsa nefes aldırmayı hedefleyen Bicycle Film Festival (Bisiklet Filmleri Festivali) bugün Blonde Redhead konseri ile başlıyor. Türkiye ’de kemik bir dinleyici kitlesine sahip indie/alternatif grup Blonde Redhead, giderek elektronikleşen müziği ile bu akşam saat 21.30’da Küçükçiftlik Park’ta olacak.
Bu sene ikincisi düzenlenen festival bugüne kadar Paris, Tokyo, Moskova, Atina gibi 20’den fazla şehre uğradı. Üç güne yayılan etkinlikler bisikleti merkezine alarak, modayı, müziği, sinema gibi farklı disiplinleri, sporla harmanlıyor ve ortaya oldukça değişik bir festival çıkıyor. Müzik ve sinemanın yanında; geçen yıl da bisiklet topluluklarını bir araya getiren BFF İstanbul Büyükada Bisiklet Turu ise 15 Eylül Pazar günü gerçekleşecek. Tura katılmak için tek şart bir bisikletinizin olması. Tur sonunda Aya Nikola Halk Plajı’nda saat 20.00’de başlayacak ilk gösterimde, sekiz kısa film perdede olacak.
Festival, 16 ve 17 Eylül tarihlerinde Hollanda Şapeli’nde gerçekleşecek kısa metraj bisiklet filmlerinin gösterimleri ile devam edecek. Bu yıl da Hollanda Başkonsolosluğu işbirliği ile 14–17 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan festivalde gösterilecek filmlere ilişkin ayrıntılı bilgi için www.bicyclefilmfestival.com adresi ziyaret edilebilir.