İki yılda 10 milyondan fazla kere hıçkırdı

İki yılda 10 milyondan fazla kere hıçkırdı
İki yılda 10 milyondan fazla kere hıçkırdı

Hıçkırık nöbetleri Sands?in müzik kariyerini de bitirdi.

LONDRA - İngiliz Christopher Sands, kontrol edilemez bir hıçkırık nöbetine tutulduğunda takvimler 2007 yılının Şubat ayını gösteriyordu. 25 yaşındaki rock müzisyeninin kariyerini de tehlikeye atan bu durum zamanla katlanılamaz hale geldi, zira Sands günde toplam 12 saate kadar çıkan hıçkırıklarıyla tam iki sene boyunca uğraştı.
Sands, kurtulmak için bal yemekten yüzlerce farklı şekilde su içmeye, yoga yapmaktan hipnoterapiste gitmeye kadar her yolu denedi... Sonunda da çareyi bıçak altına yatmakta buldu. Sands’i muayene eden, Nottingham’da Queen Tıp Merkezi’ndeki doktorlar, mide kapakçığının gördüğü zararın, midenin ekşimesine ve kronik hıçkırığa yol açtığını ve hastanın ameliyatla düzelmesini umduklarını söylüyor.
Sands, şimdi tüm umudunu bu ameliyata bağlamış durumda: “Hayatımı geri istiyorum. Çok zor yiyorum, zor uyuyorum, sosyal yaşamım zarar gördü. Çalışamıyorum ve tabii müzik yapmam da imkânsız.” Sands’in bu iki yıl boyunca 10 milyondan fazla kez hıçkırdığı sanılıyor. (The Daily Telegraph)