İkinci gün karnesi

İkinci gün karnesi
İkinci gün karnesi
Istanbul Fashion Week'in ikinci gününde dün, Tuvana Büyükçınar, Niyazi Erdoğan ve Simay Bülbül gibi isimlerin tasarımları podyumdaydı.
Haber: İDİL ALTER / Arşivi

Beklenen ilgiye bir türlü nail olamayan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da ilk gün Bülent Ersoy’un ziyareti ve Nil Karaibrahimgil’in yumurta desenli kıyafetiyle Tanju Babacan defilesinde boy göstermesi güne damgasını vurdu. İkinci günün beklenen defileleri ise Tuvanam, Niyazi Erdoğan ve Simay Bülbül’dü.
Ebru Akel, Serenay Sarıkaya, Naz Elmas, Burcu Kara gibi ünlü ziyaretçilerin ilgisini çeken Tuvanam defilesinin açılışını ve kapanışını yine Çağla Şikel yaptı. Sezonun baskın trendi monokromun üstünlüğü Tuvana Büyükçınar’ın Tuvanam koleksiyonunda da hâkimdi.
Her yıl en büyük izdiham, en ‘creme de la creme’ kalabalık ve en meşhur (Geçen sene Michael Jackson’ın abisini podyumda ağırlamıştı...) defile Atıl Kutoğlu’dur. Bu sene de yüksek sosyete mensupları, Mercedes-Benz yönetimi, Eda Taşpınar, Deniz Berdan, Ayşe Kucuroğlu gibi isimler katıldı. Koleksiyonda ise geniş bir renk paleti, etnik desenler ve klasik Atıl Kutoğlu imzası vardı. İlk günün kuşkusuz en büyük sürprizi Nil Karaibrahimgil’in, Tanju Babacan defilesinde giydiği yumurtalı peluş manto oldu. Lady Gaga’nın tartışmalı ‘et elbise ’sinden sonra, Nil Karaibrahimgil de yumurtalı mantosuyla akıllara kazınacak.
Begüm Salihoğlu Couture markasıyla Fashion Week’e katıldı. Studio alanındaki gösterimde Didem Soydan’ın da aralarında bulunduğu modeller, Salihoğlu’nun abiyeleriyle basına gösterim yaptı. Kristal ve inci işlemelerle süslü, dantelin ve güpürün bolca kullanıldığı koleksiyonda ekru, beyaz , siyah hâkimdi.