İlim ve İrfan dergisi gün sayıyor

Aylık olarak yayınlanacak 'ilmi ve tasavvufi' dergi İlim ve İrfan, Eylül ayında okurlarıyla buluşuyor.
Haber: TEVFİK ŞAHİN / Arşivi

Türkiye kültür atlası yeni bir dergiye kavuşuyor. Aylık olarak yayınlanacak olan ve ‘ilmi ve tasavvufi’ dosya ve yazılarıyla edebiyat dünyasına taze bir soluk kazandırmaya hazırlanan İlim ve İrfan, Eylül ayında okurlarıyla buluşuyor.“Bİ’DAT VE HURAFELERDEN ARINDIRILMIŞ TASAVVUF”
Yayınlarında sade ve anlaşılır bir dil kullanma idealini benimseyen dergi, tasavvuf’taki yanlış inanç ve galatlardan arındırılmış bir tasavvuf çizgisini yayın diline taşımayı amaçlıyor. İlim ve İrfan dergisi, yazarları, işleyeceği konular kadar görselliği ve estetiği ile de yayın dünyasına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

"İlimsiz bir tasavvufun eksik kalacağını, tasavvufsuz bir ilim yüzeysel olacağını" yüksek sesle vurgulamaya çalışacak olan İlim ve İrfan, ismindeki bu iki hayati kavrama yaslanarak yola çıkıyor ve her sayısında bu iki kavramın gücüne ve maneviyatına sığınmayı amaçlıyor.

Yayın anlayışını “İrfana götürmeyen bir ilim sığ ve ruhsuz kalır. İlme dayanmayan bir irfan köksüz ve zayıf olur.” cümleleriyle özetleyen derginin yayıncılık hayatına getireceği hareketlilik merakla bekleniyor.