'İlişkilerimi bitirme şeklimden utanıyorum'

'İlişkilerimi bitirme şeklimden utanıyorum'
'İlişkilerimi bitirme şeklimden utanıyorum'
İngiliz poprock ve blues-rock sanatçısı Rod Stewart, The Telegraph'tan Neil McCormick'e konuştu.

İngiliz poprock ve blues-rock sanatçısı Rod Stewart, söz yazarlığına geri döndü ve kariyerinin en kişisel albümünü yaptı. Bu vesileyle The Telegraph’tan Neil McCormick’e konuşan 68 yaşındaki sanatçı, özel hayatına dair bir itirafta bulundu.

Aklına yeni bir şarkı fikri geldiğindeki anı, ‘aydınlanma yaşamak’ olarak tarif eden şarkıcı, işine resmen âşık... Konserde şarkısını söylerken aklından neler geçtiği sorusuna, tek atışta ‘pürüzsüz bir mutluluk’ yanıtını veriyor. Bazı şarkıcıların, her şarkı sözünü sanki bir method oyuncusuymuş gibi içselleştirmesine karşılık Stewart, “Bütün bunların benim için hiçbir anlamı yok” diyor. Sadece melodiyi derinlikli bir şekilde algıladığını ve şarkıyı elinden geldiğince iyi söylemeye çalıştığını ve bunun kendisine yettiğini sözlerine ekliyor.
Sahnede neler olabileceğini asla önceden tahmin edemediklerini ve bazı küçük düşürücü kazaların kaçınılmaz olarak başlarına geldiğini anlatan şarkıcı, “Sonradan fotoğraflara bakınca, futbolcuların gol attıktan sonra kendilerini çimin üstüne bırakmaları gibi insanların da kendilerini yığının üstüne bırakmaları çok eğlenceli görünüyor. Ha bu arada hepimizin kafası da güzel oluyor” diyor.

Para konusunda kısmen açıkgözlü olduğunu; iyi yatırım yaptığını ve işini iyi kovaladığını da belirten Stewart, aynı zamanda eliaçık biri olduğunu ve çevresindeki insanlarla ilgilenip, yardımlarına koştuğunu söylüyor. Özel hayatına dair açıklamalarda da bulunan şarkıcı, ilişkilerini bitirme şeklinden çok utandığını belirtiyor. Hayatı boyunca aslında var olmadığını bildiği mükemmel kadını aradığını; hep evli kalmak ve hep daha fazla çocuk sahibi olmak istediğini de vurguluyor. Sevgilileri ve üç eşinden olmak üzere sekiz çocuğu olan şarkıcı, bu itirafı acımasız çapkınlığından dolayı bir özür borçlu olduğunu düşündüğü için yapıyor. “Ben, pek göstermesem de derinlerde bir yerde gerçek bir aile babasıyım” diyen Stewart, Neil McCormick’in bakışlarını görünce son sözünü şöyle söylüyor: “Ama sen bana pek inanmış görünmüyorsun!”


  ETİKETLER:

  Rock

  ,

  Yatırım

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Para

  ,

  gol

  ,

  Karşılık