İlk Rock'n Coke bombaları

İlk Rock'n Coke bombaları
İlk Rock'n Coke bombaları

Britanyalı Arctic Monkeys, bu seneki Rock n Coke un en büyük yıldızı.

İptal edilen konserlerle dolu bir sezon sonrası gözlerin iyice çevrildiği Rock'n Coke iddialı geliyor: Arctic Monkeys, Hurts ve Maximo Park Hezarfen'de sahne alacak isimlerden birkaçı.

Zaman geldi... Konserlerin bir bir iptal edildiği yaz sezonunda gözlerin daha da dikkatle çevrildiği Rock’n Coke, programını açıkladı. 6,7,8 Eylül’de Hezarfen Havaalanı’nda gerçekleştirilecek festivalin en büyük sürprizi, İstanbul ’a ilk kez gelecek Arctic Monkeys. Britanya rock’ının ‘haşarı çocukları’ Arctic Monkeys kollarının altında ‘Whatever People Say I Am, That’s What I am Not’, ‘Brainstorm’, ‘I Bet You Look Good on the Dancefloor’ gibi hitleriyle Rock’n Coke sahnesine çıkacak. Dahası, Rock’n Coke konserinden iki gün sonra yayımlanacak yeni albümleri ‘AM’den yepyeni şarkılarla repertuvarlarını daha da heyecan verici kılacaklar. 

Daha fazla sahne 

10’uncu senesinde önemli bir işbirliği yapıp, yabancı sanatçı programını dünyanın önde gelen müzik festivallerinden Sziget’le beraber düzenleyen Rock’n Coke’un bir diğer yıldızı ise Britanyalı ikili Hurts. Henüz iki albümlük bu taze ikili (son albümleri ‘Exile’ı bu sene çıkardılar) synth-pop’un kendine özgü serinkanlılığını bize tekrar hatırlattıkları için günümüz pop âleminde ‘bulunmaz Hint kumaşı’ muamelesi gereken ekiplerden.
Bu sene sahne sayısını beşe yükselten etkinlikte (Rock’n Coke Sahnesi, Alternatif Sahne, Party Arena, Keşif Sahnesi, Şehir Sahnesi) haliyle yıldız isim sayısında da bir artış var. İnternet fenomenleri arasındaki en yaratıcı ve yetenekli isimlerden Little Boots, Dance Arena’da dinlenebilecek müzisyenlerden. Piyano, org, stylophone, sintızayzır ve Japon enstrümanı Tenori-on eşliğinde kendi yatak odasında kaydettiği şarkılarla bir Youtube starına dönüşen Little Boots, benzerlerinin aksine pop listelerini sallamakla kalmadı, yoluna Jools Holland, NME, The Guardian gibi ciddi mecralardan aldığı destekle devam etti. Daha önce İstanbul Modern’in bahçesinde büyük ilgi gören bir konser veren kült grup Maximo Park ise artık iyice standarda bağlayan indie ortamında nefes aldıran külliyatlarıyla Alternatif Sahne’de çalacak. Garage-rock’ın yeni temsilcilerinden Palma Violets, Finlandiyalı art-rock ve indie-pop grubu Rubik, müzik basınının gözdesi Britanyalı ikili Everything Everything, eleştirmenlerce Led Zeppelin ve Queens of the Stone Age karışımı olarak nitelendirilen Belçikalı ekip Triggerfinger festivaldeki diğer isimlerden bazıları... Festival sahnesi Türkiye ’den de Duman, Aylin Aslım, maNga ve Can Bonomo gibi güçlü isimleri konuk edecek. 10’uncu yılına özel sahne sayısındaki artışın yanı sıra başka yenilikler de var. Bu sene alanını genişleten festivalde çadır kapasitesi de yüzde yüz arttırıldı. Rock’n Coke’ta bu yıl en çok dikkat çeken yeniliklerden biri ise ilk kez Party Arena’da 24 saat kesintisiz müzik dinlenebilecek olması! Bilet fiyatları normal dönem tam - kombine 140 TL, kombine + kamp biletleri 180 TL. Öğrenci biletlerinin fiyatı ise, kombine 100 TL, kombine + kamp 120 TL’den satışta. Biletix’te tükenen sınırlı sayıdaki son erken avantajlı biletler ise öğrencilere özel indirimlerle www.rnckampus.com adresi üzerinden ulaşılabilecek olan Rock’n Coke Kampüs temsilcilerinden satın alınabilir. Programla ilgili ayrıntı www.rockncoke.com’da.