İlklerin dizisi 'Can û Ceger'in final gecesi

İlklerin dizisi 'Can û Ceger'in final gecesi
İlklerin dizisi 'Can û Ceger'in final gecesi
TRT Şeş'te yayınlanan ve büyük ilgi gören 'Can û Ceger' (Canım Ciğerim) dizisi bu gece final bölümüyle sezonu kapatıyor. Perşembe akşamları yayınlanan dizi Diyarbakır başta olmak üzere Kürt nüfusun yoğun olduğu illerde ilgiyle izleniyordu.

Radikal.com.tr – TRT Şeş’te yayınlanan ve büyük ilgi gören ‘Can û Ceger’ (Canım Ciğerim) dizisi bu gece final bölümüyle sezonu kapatıyor. Perşembe akşamları yayınlanan dizi Diyarbakır başta olmak üzere Kürt nüfusun yoğun olduğu illerde ilgiyle izleniyordu.

Sesli çekilen ilk Kürtçe dizi olan Can û Ceger’in, bir Kürt mahallesinin farklı ve renkli yaşamını konu ediniyor. Aşk, dostluk, vefa gibi temaları işleyen dizinin temel hedeflerinden biri, “Yeşilçam’ın Kürt temsiline karşı modern ama gelenekleriyle de bağlarını koparmamış Kürtlerin yaşamından kesitler sunmak” olarak lanse edilmişti.

Kürt kültür tarihin kadim sözlü geleneklerinden ‘Dengbej’ler (halk ozanı) ve klamlarıyla (türkü) geçmişin hatıralarını anımsatan, bir yandan da modern yaşamın günlük koşturmacasını ekrana taşıyan dizinin çekimleri Şanlıurfa’da gerçekleştirilmişti.

Perşembe akşamları saat 20.15’te TRT Şeş’te yayınlanan dizinin tekrarı ise cuma günleri 18.00’da yine TRT Şeş’te ekranlara geliyor.

‘Can û Ceger’in sezon finali bu akşam 20.15’te TRT Şeş ekranlarında olacak.