İmirzalıoğlu'nun rolü gerçek mi oluyor?

İmirzalıoğlu'nun rolü gerçek mi oluyor?
İmirzalıoğlu'nun rolü gerçek mi oluyor?
Karadayı dizisinde Mahir karakterini canlandıran Kenan İmirzalıoğlu'nun da aralarında bulunduğu 32 şüpheliye uyuşturucu madde ticareti yapmaktan 6 ile 17 yıl arasında hapis cezası isteyen iddianame mahkeme tarafından kabul edildi

Radikal.com.tr - İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından 6 Ağustos 2013 tarihinde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan aralarında oyuncular Engin Günaydın, Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de bulunduğu 53 kişi hakkında "uyuşturucu madde ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak" suçlarından hazırlanan 203 sayfalık iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesiyle görevli İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Uysal tarafından hazırlanan ve 6 ayda tamamlanan soruşturmada 53 şüpheli, 21 Mayıs da TMK 10. maddesiyle görevli 23 Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Ünlü sanatçılara uyuşturucu davasında hapis istendi


ŞİFRELİ UYUŞTURUCU ALIŞVERİŞİ

İddianamede, şüpheliler arasındaki uyuşturucu bağı da detaylarıyla anlatıldı. Şarkıcı Mehmet Erdem'in, şüpheliler Cihan Güçlü ve Özhan Binici'den temin ettiği uyuşturucuyu, Barış Güney, Rıza Kocaoğlu, Sarp Apak, Sinem Gürtekin'e temin ettiği anlatıldı. Daha önce de uyuşturucudan hakkında dava açılan Mehmet Erdem'in teknik takibe karşı duyarlı davrandığı belirtildi. Önceki operasyonda gördüğü narkotik polislerini fiziki takip sırasında görerek tanıyan Erdem'in takip edildiğini düşünerek bir kişiyi aradığı ve hukuki konuda danıştığı kaydedildi. Oyuncu Rıza Kocaoğlu'nun kız arkadaşına, Mehmet Erdem'den 'klaragis (sigaralık) alayım' diyerek esrar maddesi almak istediğini söylediği anlatıldı. Suç örgütüyle herhangi bir bağı olmayan Erdem'in, Barış Güney, Rıza Kocaoğlu, Sarp Apak ve Sinem Gürtekin'e karşılıklı olarak esrar temin ettiğinin açıkça tespit edildiği belirtildi.

Soruşturma kapsamında tutuklandıktan sonra serbest bırakılan oyuncu Eray Özbal’ın evinin terasında yetiştirdiği esrarı Kenan İmirzalıoğlu, Koray Candemir ve kimliği tespit edilemeyen diğer şahıslara para karşılığında sattığı ileri sürüldü. Esrar alışverişini ve kullanımını genellikle kendi evinde gerçekleştiren Özbal'ın eski bir sinema oyuncusu olması nedeniyle müşterilerinin de genellikle sinema ve dizi sektörünün tanınmış kişileri olduğu ifade edildi. Özbal'ın teknik takibe yakalanmamak için esrara ‘süt, papatya’ kodlarını verdiği belirtildi. Evinde yapılan aramada da teras katında saksılar içerisinde ekilmiş halde 32 kök hint keneviri ile esrarı satışa ve içime hazır hale getirilmede kullanılan öğütme düzeneğinin ele geçirildiği ifade edildi.İMİRZALIOĞLU: BİR KEZ İÇTİM, BİR KEZ DE...Oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'nun, Rıza Kocaoğlu, Eray Özbal ve Murat Yıldırım'dan temin ettiği esrarı kendi evinde Engin Altan Düzyatan, Murat Yıldırım ve Rıza Kocaoğlu ile birlikte kullandığı belirtildi. Bu kişilere esrar kullanılması için yer temin ettiği belirtilen İmirzalıoğlu'nun, esrar almaya gidemediği zamanlarda şoförünü gönderdiği ifade edildi. İmirzalıoğlu'nun, teknik takibe yakalanmamak için telefon görüşmelerinde esrardan, 'CD, papatya ve süt' diyerek şifreli konuştuğu kaydedildi. İmirzalıoğlu'nun savcılık ifadesinde, "2 yıl önce bir kez esrar denediği, bir iki ay öncesinde Simi Adası'ndaki tatilde bir arkadaş grubu içerisinde kendisine ikram edildiği, sarma tütün zannedip içtiği, onun dışında esrar kullanmadığı." dediği anlatıldı.


Oyuncu Murat Yıldırım'ın da Sarp Apak ve yüz yüze görüştüğü kimlikleri tespit edilemeyen şahıslardan aldığı esrarı evinde Engin Altan Düzyatan, Şahin Irmak, Rıza Kocaoğlu, Burçin Terzioğlu Yıldırım, Kenan İmirzalıoğlu'na parasız verdiği öne sürüldü. Şarkıcı Koray Candemir'in de, Eray Özbal'dan aldığı esrarı, Duygu Yetiş, Mehmet Cem Karcı'ya temin ettiği ve esrar için 'süt' şifresini kullandığı anlatıldı.SARP APAK YAKALANMAMAK İÇİN...
Oyuncu Sarp Apak'ın da torbacı Ahmet Sağlam'dan aldığı uyuşturucu maddeleri, Rıza Kocaoğlu, Uluç Bayraktar, Uğur Bilgin, Şahin Irmak, Murat Yıldırım, Nehir Erdoğan, Kağan Razgırat'a temin ettiği de teknik takibe takıldı. Apak'ın yakalanmamak için esrar maddesini 'klaragis, senaryo' şeklinde şifrelediği anlatıldı. Apak'ın 2012 yılında yapılan operasyonda tanınmış kişilerin yakalanması sonrası kendisinin de yakalanabileceği düşüncesiyle bu tarihten sonra görüşmelerini internet üzerinden gerçekleştirdiği ifade edildi. Apak'ın ifadesinde, 'klagaris' sözüyle normal sarma tütünden bahsettiğini, diğer kelimelerin çok anlamı olmayan şakalaşma amaçlı kelimeler olduğunu söylediği kaydedildi.'ENGİN GÜNAYDIN PARTİLER DÜZENLİYORDU' İDDİASIOyuncu Engin Günaydın'ın, torbacılardan aldığı uyuşturucu ile kendi evinde partiler düzenleyerek Sarp Apak, Ersin Korkut, İlker Aksum'a uyuşturucu temin ettiği anlatıldı. Esrardan 'senaryo ve proje' olarak bahsettiği anlatılan Günaydın, esrar içtiğini ve çevresindekilere parasız bir şekilde verdiğini kabul etti.

Oyuncu Hakan Yılmaz'ın, Ahmet Sağlam adlı torbacıyı yanında şoför olarak çalıştırdığı ifade edildi. Bu sayede tanınmış kişilerle irtibat kurarak müşteri sayısını arttırdığı kaydedilen Sağlam’ın uyuşturucu madde teslimatlarını Yılmaz'ın şahsi arabalarıyla yaptığı belirtildi.POLİS MEMURU UYARMIŞİddianamede şüpheli olarak yer alan polis memuru Fatih Argin'in, oyuncu Hakan Yılmaz'la görüştüğü ve narkotik şubenin daha önce ünlü şahısların da aralarında bulunduğu kişilere yönelik operasyon yaptığını, bu operasyonun devamının geleceğini söylediği, dikkatli olması yönünde uyardığı anlatıldı. Bilgi sızdırması nedeniyle dosyanın selametini tehlikeye attığı ifade edildi.


Oyuncu Ersin Korkut'un, Ahmet Sağlam'dan aldığı esrar maddelerini Engin Günaydın, Erdem Baş, Şahin Irmak ve çevresindekilere temin ettiği anlatıldı. Korkut'un da uyuşturucu için şifreli olarak 'klaragis' dediği belirtilen iddianamede, Korkut'un savcılık ifadesinde esrar maddesini kullandığını kabul ettiği kaydedildi. Oyunculardan Murat Eken ve Gökçe Özyol'un da, esrar maddesi kullandıklarını kabul ettikleri ve bu şüphelilerin başka kişilere esrar temin ettiklerinin de tespit edildiği anlatıldı.ŞÜPHELİLER DAĞTAŞ VE ÇARDAK SUÇ ÖRGÜTÜ KURMAKLA SUÇLANDI


Şüpheliler Fırat Dağtaş'ın, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak", "örgüt faaliyeti içinde uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçlarından
9,5 yıl ile 28,5 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması istendi. Şüpheli Ahmet Çardak'ın da, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak", "örgüt faaliyeti içinde kokain ve eroin ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından 13 yıl ile 38 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması istendi.

Narkotik gerekçe: Ağır dizi setleriÜNLÜLERİN 6 YILDAN 17'YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ


Şarkıcılar Mehmet Erdem, Koray Candemir, Barış Güney ve Cihan Güçlü, yönetmenler Uluç Bayraktar ve Mehmet Can Karcı ile oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Engin Günaydın, Sarp Apak, Ersin Korkut, Gökçe Özyol, Murat Yıldırım, Eray Özbal, Cemil Büyükdöğerli,Duygu Yetiş, Kağan Razgırat, Onur Buldu, Şahin Irmak, Murat Eken, Erdem Baş'ın da aralarında bulunduğu 32 şüphelinin, "uyuşturucu madde ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından 6 ile 17 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılması istendi.

Ünlüler, "uyuşturucu temini" suçlamalarını kabul etmediOYUNCU YILMAZ'IN 20 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ


Oyuncu Hakan Yılmaz'ın da, "çıkar amaçlı suç örgütüne yardım etmek" suçundan 1 ile 3 yıl, "uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan 5 ile 15 ve "uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından da 1 ile 2 yıl olmak üzere toplam 7 ile 20 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılması istendi. Diğer şüphelilerin de "suç örgütü üyesi olmak", "uyuşturucu madde ticareti yapmak", "uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak", "örgüt faaliyeti içinde uyuşturucu madde ticareti yapmak", "örgüt faaliyeti içinde kokain ticareti yapmak" 8 yıl ile 35 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılmaları istendi.

Ünlüler adliyede95 KİŞİ HAKKINDA TAKİPSİZLİK KARARI


Soruşturma kapsamında aralarında Berrrak Tüzünataç, Engin Altan Düzyatan, İlker Aksum, Nehir Erdoğan Özge Özpirinççi'nin de bulunduğu 11 kişi ile açık kimliği tespit edilemeyen Cansu Dere'nin de aralarında bulunduğu 84 şüpheli hakkında uyuşturucu ticareti yapma, sağlama, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma suçundan kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi. 14'ü tutuklu, 53 şüpheli 21 Mayıs Çarşamba günü 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarak suçlamalara karşı ilk savunmalarını yapacak.

Ünlü isimlere uyuşturucu operasyonu

ROL GEREĞİ CEZAEVİNE GİRMİŞTİ


Karadayı dizisinde Mahir karakterini canlandıran Kenan İmirzalıoğlu rol gereği babasını idamdan kurtarmak için büyük bir mücadele içine girmiş, bunun için bir çok kere mahpusun yolunu tutmuştu. (Radikal,com.tr, cihan, dha)