Indie-rock gecesine Radikal davet

Indie-rock gecesine Radikal davet
Indie-rock gecesine Radikal davet
Turn Up The Night By Miller sponsorluğu kapsamında Garaj İstanbul'da gerçekleşecek olan "The Cribs, The Courteneers" konserinde Radikal olarak 6 çifte davetiye veriyoruz

'The Cribs-The Courteneers grubu ikinci albümleri Falcon’u kaç yılınca piyasaya çıkardı?'

a)2008 b)2010 c)2012 d)2009

Doğru yanıtı radikaldenkazan@radikal.com.tr adresine gönderin. Turn Up The Night By Miller sponsorluğu kapsamında 16-17 Kasım'da Garaj İstanbul’ da gerçekleşecek olan “The Cribs, The Courteneers” konseri için davetiye kazanan şanslı çiftten biri olun. 1, 50, 100, 200, 300, 400” üncü kişi davetiye kazanacak.

The Cribs, The Courteneers

İngiltere’nin en sıkı indie-rock gruplarından biri olan The Cribs, Turn Up the Night’ın en hareketli konserlerinden birini vermek üzere ilk kez Türkiye’ye geliyor!

Ryan, Gary ve Ross Jarman kardeşlerin grubu The Cribs, The Beatles, Sex Pistols, Smiths ve Beat Happening’den etkiler taşıyan şarkıları ve birbirinden güzel albümleri ile İngiliz indie rock müziğinin en sevilen gruplarından biri olarak tanınıyor.

The Smiths ve Modest Mouse’ın gitaristi olarak da tanınan Johnny Marr’ın da bir dönem dahil olduğu grup, 2004 yılındaki kendi adlarını taşıyan ilk albümlerini takiben 2005 yılında The New Fellas ve 2007 yılında Men’s Needs, Women’s Needs, Whatever albümleri ile büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başardılar. Grup, bu yıl içerisinde yayınladıkları beşinci albümleri In The Belly Of The Brazen Bull’un turnesi kapsamında ülkemize gelecekler.

Morrissey’in de hayranları arasında yer aldığı Manchesterlı grup The Courteneers ise The Cribs öncesinde sahne alacak. Grup ilk albümleri St. Jude’u 2008’de, ikinci albümleri Falcon’u ise 2010 yılında çıkardı. Güçlü canlı performansları, akılda kalıcı melodileriyle alternatif rock sahnesinde önemli bir çıkış yakaladılar.