İngiliz aktör IŞİD'le savaşmak için eğitim alıyor

İngiliz aktör IŞİD'le savaşmak için eğitim alıyor
İngiliz aktör IŞİD'le savaşmak için eğitim alıyor
Pek çok Hollywood filminde rol alan İngiliz aktör, Michael Enright, IŞİD'e karşı savaşmak için YPG saflarında eğitim alıyor.

Birçok Hollywood filminde rol alan İngiliz aktör, Michael Enright, IŞİD'e karşı savaşmak için YPG saflarında eğitim alıyor.

‘Karayip Korsanları’, ‘Knight and Day’ başta olmak üzere çok sayıda Hollywood yapımında rol alan İngiliz aktör Michael Enright,  sinema  kariyerine ara verdi.

İngiliz Daily Mail'in haberine göre 51 yaşındaki aktör Kobani'ye geçerek YPG’ye katıldı. Enright, 2 aydır savaş eğitimi alıyor. Haberde Enright’ın 16 yaşında sinemaya adım attığı ve 19’unda da tanınan bir aktör haline geldiği ancak askeri faaliyette hiç bulunmadığı belirtildi.

Hollywood yıldızının YPG’ye katıldıktan sonra askeri eğitim aldığı ifade edildi. Enright, filmlerinde hep Radikal silahlı düşmanları öldürdüğünü ve bu rolün gerçeğe dönüştüğünü söyledi.

ABD ’ye ya da İngiltere’ye dönmek istemediğini ve burada mutlu olduğunu belirten Michael Enright, “Eğer İngiltere ciddi bir şekilde IŞİD’i vursaydı örgüt  bugün  Rojava ve Suriye’de kalmazdı” diye konuştu.