İngiltere Kraliyet bebeğine kilitlendi

İngiltere Kraliyet bebeğine kilitlendi
İngiltere Kraliyet bebeğine kilitlendi
İngiltere kraliyetinin dün gece dünyaya gelen yeni varisinin ilk fotoğrafını çekmek için çok sayıda fotomuhabiri hastanenin önündeki bekleyişini sürdürüyor.

İngiltere kraliyetinin dün gece dünyaya gelen yeni varisinin ilk fotoğrafını çekmek için çok sayıda fotomuhabiri hastanenin önündeki bekleyişini sürdürüyor. Cambridge Düşesi Kate Middleton ve adı henüz açıklanmayan ancak Cambridge Prensi unvanı alan bebeğin bugün Londra’daki St Mary’s hastanesinden taburcu olması bekleniyor. Dün akşamı hastanede geçiren Kate ile William’ın, bebeğiyle beraber bugün resmi konutları Kensington Sarayı’na gitmesi öngörülüyor. Cambridge Dükü Prens William, dün bebeğin doğumunun ardından “Daha mutlu olamazdık” açıklamasında bulundu.

Bu arada bugün birçok İngiliz gazetesi 'Bebek erkek' manşetiyle çıktı. Guardian gazetesi 'Bir doğum, bir erkek bebek, bir prens, bir kral', Times gazetesi “Bir prens doğdu”, ülkenin en çok satan tabloid gazetesi The Sun ise İngilizcede erkek evlat, oğul anlamına gelen 'The Son' başlıklarını attı. İngiliz basınında, kraliyetin üçüncü sıradaki varisi olan bebeğin, en az 50 yıl sonra tahta çıkabileceği yorumları yapıyor. Gazeteler 50 yıl sonra ülkedeki monarşinin nasıl olacağını da sorguluyor.

Bebeğin doğumu, kraliyet tahtı varisliğindeki sırayı da değiştirdi. Bebek, varislik sıralamasında, dedesi Prens Charles ve babası Prens William’dan sonra üçüncü sıraya, amcası Prens Harry’nin önüne yerleşti.