İngiltere'de dekolte tartışması

İngiltere'de dekolte tartışması
İngiltere'de dekolte tartışması
İngiltere'nin Rochester kentindeki bir gece kulübü, göğüs dekoltesi giyen kadınlardan ücret almayacağını açıklayınca kıyamet koptu.

İngiltere 'nin Rochester kentindeki bir gece kulübünün, Nisan ayının ilk haftası için uyguladığı bir kampanya eleştirilere neden oldu. Mekânın 'Ulusal Dekolte Haftası' ismini verdiği kampanyada, göğüs dekolteli kıyafet giyen kadınlardan yaklaşık 8 lira tutarındaki içeri giriş ücreti alınmıyor. Yine firma tarafından dağıtılan tanıtım broşürlerinde de, “Boyutu değil, sunumu önemli!” yazıyor.

Kadını değersizleştiriyor!

Kampanyanın duyulması ve ulusal basında yer alması üzerine tepkiler büyüdü. Gece kulübünü hedef alan eleştirilerde, kadınların bir obje olarak görüldüğü ve değersizleştirildiği belirtilirken, kent sakinleri bu tip cinsiyetçi mekânların Rochester’da yer almasını utanç verici olarak niteledi.

Patron: Özür dilemeyeceğim

Kulübün patronu Aaron Stone ise “Hiç kimseyi değersizleştirmek ya da utandırmak gibi bir niyetim yok. Bunun için de özür dilemeyeceğim” açıklaması yaptı. Geçtiğimiz Eylül ayında yine İngiliz basınında, “yeni neslin şıklık ile teşhircilik arasındaki farkı anlamadığı” yönünde görüş belirten bir makale yayımlanmış, makale tartışmalara neden olmuştu.


  ETİKETLER:

  İngiltere

  ,

  Kampanya

  ,

  Dekolte

  ,

  Patron

  ,

  Gece

  ,

  eylül

  ,

  lira

  ,

  kent

  ,

  firma