İnsanları soğuktan koruyan adam, soğuk yüzünden öldü!

İnsanları soğuktan koruyan adam, soğuk yüzünden öldü!
İnsanları soğuktan koruyan adam, soğuk yüzünden öldü!
Ünlü outdoor firması The North Face'in kurucusu olan Douglas Tompkins, Şili'nin güneyindeki General Carrerra Gölü'nde rafting yaptığı sırada gerçekleşen kaza neticesinde hayatını kaybetti.

RADİKAL - Sert hava koşullarına özel outdoor kıyafetler tasarlayan tanınan marka The North Face'in kurucusu, ABD'li iş adamı Douglas Tompkins soğuk nedeniyle yaşamını yitirdi. NTV'nin haberine göre; işadamı Şili'nin güneyindeki General Carrerra Gölü'nde rafting yaptığı botun alabora olması nedeniyle hipotermiye girdi. The North Face'in kurucusu olan 72 yaşındaki Tompkins, kazanın ardından Şili'nin başkenti Santiago'nun bin 700 kilometre güneyindeki Coyhaique'de kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

ÖNCEDEN HABER VERMEDİLER Mİ?
Yetkililer altı turistin bulunduğu düşünülen botun alabora olmasının sebebini kuvvetli rüzgar olduğunu belirtirken Tompkins'ın ekibinin fırtınalı havada rafting yapacaklarını yetkililere bildirmediğinin altı çizildi.
Tompkins'in sıcaklığı 4 derece olan gölde bir süre kaldığı söyleyen bölge savcısı Pedro Salgado, New York Times'a yaptığı açıklamada, alabora olan bottaki üç kişinin bölgede devriye görevi yapan bir bot tarafından, Tompkins'in aralarında olduğu diğer üç kişinin ise helikopter ile kurtarıldığını belirtti. 1966 yılında kurduğu The North Face ile hatırı sayılır bir başarı yakalayan Tompkins, çevreci hareketin aktif bir üyesi olarak da tanınıyordu. (NTV)