Instagram'da video dönemi

Instagram'da video dönemi
Instagram'da video dönemi
Facebook'un satın almasıyla başta 20 milyon olan kullanıcı sayısını 100 milyona çıkaran uygulamada artık video çekmek mümkün.

Instagram’ın Vine benzeri bir video özelliğine kavuşacağı yeni fısıltılar arasındaydı. Facebook gerçekleştirdiği tanıtım etkinliğinde bu fısıltı gazetesi haberini yalan çıkartmadı ve Instagram’ın yeni video özelliğini kullanıcılara sundu.Instagram’ın CEO ’su Kevin Systrom yeni video özelliğini bizzat tanıttı.

Artık Instagram uygulamasında yer alan video kamera ikonuna tıklayarak 15 saniyelik kısa videolar çekmeniz mümkün olacak.Instagram’ın alameti farikası yeni video özelliğine de yansıtılmış. Saniye saniye geri sarabildiğiniz videolarda 13 farklı filtre ile efekt uygulaması da bulunuyor.

Ayrıca video kapak fotoğrafını da siz belirleyebiliyorsunuz. Kullanıcıların hoşlarına gitmeyen veya silmek istedikleri sahneleri çıkarma şansı bulunuyor. “Camera” adlı yeni teknolojisiyle çekim sırasında titreşimleri en aza indirgeyerek daha net görüntülerin ortaya çıkmasına imkan tanıyor.


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  Vine

  ,

  CEO

  ,

  kapak