Instagram'dan Arda Turan ve Meryem Uzerli'ye jest

Instagram'dan Arda Turan ve Meryem Uzerli'ye jest
Instagram'dan Arda Turan ve Meryem Uzerli'ye jest
Sahte hesapların önüne geçmek amacıyla yeni bir 'mavi tik' uygulamasına geçen Instagram, bu uygulamayı Türkiye'den sadece Arda Turan ve Meryem Uzerli için kullandı.

Instagram, sahte ünlü hesaplarının önüne geçmek amacıyla gerçek hesapların yanına “mavi tik” koyma uygulamasına başladı. Twitter ’da da kullanılan bu uygulama, Instagram’daki ünlü markaların ve kişilerin taklit edilme olasılıklarının önüne geçme amacını taşıyor.

Instagram’ın ‘mavi tık’ı, Türkiye ’deki binlerce ünlü isim ve marka arasından sadece 2 isme verildi. Barcelona’ya yeni transfer olan Arda Turan ile, Muhteşem Yüzyıl’la tanınan Meryem Uzerli, Türkiye’de hesaplarına onay işlemi uygulanan ilk 2 isim oldu.

Barcelona’ya geçtiğimiz ay transfer olan ünlü futbol oyuncusu Arda Turan’ın Instagram’da şu anda 1.5 milyon takipçisi bulunuyor. Hürrem Sultan rolüyle ünlenen Meryem Uzerli’nin ise aynı uygulamada 1.1 milyon takipçisi var.

INSTAGRAM NEDİR?

Instagram, 2010’da kurulan ücretsiz bir fotoğraf paylaşma ve düzenleme uygulamasıdır. Üye olan herkese kendi günlük yaşamından paylaştığı fotoğrafları takipçileriyle paylaşma imkânı sağlamaktadır. 2015 yılı itibariyle Instagram’ın 300 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor.