İnternette boşanma hizmeti yaza geliyor

DÜSSELDORF - Almanya’da boşanma işlemlerinde danışmanlık hizmeti veren bir Türk internet şirketi, Türkiye’de de aynı yönde hizmet başlatıyor.
Added Life Value adlı şirketin müşteri temsilcisi Songül Olgun, temmuz itibarıyla www.bosanma.com.tr üstünden online boşanma işlemleri vermeye başlayacaklarını söylüyor. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde boşanma davalarında hizmet veren siteleri olduğunu belirten Olgun, projenin Fransa ve Almanya’da eşzamanlı başlatıldığını anlatıyor. Almanya’da boşanmak isteyen kişi sayısında artış olduğunu belirten Olgun, “Almanya’da www.scheidung.de adresinde hizmet veriyoruz. Türkiye’de de www.bosanma.com.tr adresinin sahibiyiz. Almanya’da site yayına girdiğinde ayda 20-30 kişi başvuru yapıyordu, siteyi Türkçe yaptıktan sonra ayda yaklaşık 80 kişi daha eklendi” diyor. 

Psikolog ve avukatlar var
Uzman psikolog ve avukatlarla yol gösterdiklerini söyleyen Olgun, mahkeme mahkeme dolaşmadan, anlaşmalı olarak birkaç günde boşanmak isteyenlerin siteye başvurabileceğini söylüyor. Aynı firmada satış sorumlusu olarak çalışan Halil Keskin de, “İnternet sayfasında avukatlar, psikologlar, uzman ekipler var, burada insanların her sorusuna ücretsiz cevap veriliyor. Amacımız insanları eşlerinden ayırmak değil. Sadece ayrılmayı gerçekten kafasına koyan kişileri bunalıma girmekten kurtarıyoruz” diye konuşuyor. (aa)