İpek Açar: 'Babam komadayken en yakınları...'

İpek Açar: 'Babam komadayken en yakınları...'
İpek Açar: 'Babam komadayken en yakınları...'
Geçtiğimiz nisan ayında kanserden hayatını kaybeden şarkıcı Kayahan'ın ardından mirası ile ilgili tartışma başladı. Beste Açar Haravon: 'Babam koma halinde yaşam savaşı verirken en yakınları hesaplarından para kaçırma organizasyonuna girmiştir' dedi.  

Geçtiğimiz nisan ayında kanserden hayatını kaybeden şarkıcı Kayahan'ın büyük kızı Beste Açar Haravon ile üvey annesi İpek Açar arasında miras havgası başladı. Habertürk'ün haberine göre; kavga Beykoz Sulh Hukuk Mhakemesi'nde açılan 'terekenin tespiti' davasına Açar'ın verdiği dilekçe ile ortaya çıktı.

Babasının ölümünden 10 gün önce Kayan-İpek Açar ortak hesabında 894 bin lira bulunduğunu kaydeden Beste, ancak bu miktar kendisine 207 bin olarak bildirildiğini, hesaptan çekilen miktarın 687 bin lira olduğunu öne sürdü. Beste, avukat aracılığıyla mahkemeye verdiği dilekçesinde, "babasının vefatınından hemen sonra eşi İpek Açar'ın miras işlemlerinin takibi ve intikali için büyük bir ısrar ve aceleyle son derece kapsamlı bir vekaletname istediğini, ancak acısının taze olması nedeniyle vekaletname hazırlayamadığını" belirtti. Babasının kanser rahatsızlığı nedeniyle 20 Mart 2015'te uyutulmaya başlandığını kaydeden Beste Açar Haravon, 20 Mart 2015 günü hesaptan 445 bin TL'nin yıllardır babasının yanında çalışan ve banka hesap işlerini takip eden Zülfikar U. tarafından çekildiğini iddia etti. Haravon, 'Babam koma halinde yaşam savaşı verirken en yakınları hesaplarından para kaçırma organizasyonuna girmiştir' dedi.

NİLÜFER'DEN 1500 DOLAR

Öte yandan babasının ölümünden hemen önce imzaladığı ve hayata geçen albüm anlaşmasıyla da üvey annesinden istediğini belirten Beste Açar, "Anlaşmalar yerine 'Sanatçı Nilüfer'den gelen paradan sana düşen' açıklamasıyla üvey annesinin hesabına 1500 dolar transfer ettiğini, İpek Açar'ın Kayahan'ın terekesi işe tereke gelirlerini şahsi hesaba yönlendirdiğini ileri sürdü. 

 


  http://www.radikal.com.tr/139236913923691

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ortak hesap - bizeke

  Müşterek evduat sahiplerinden birinin ölümü halinde, taraflar arasındaki müşterek mevduat ilişkisi de sona erecek ve banka tarafından sağ kalan müşterek mevduat sahiplerine,tasarruf yetkisinin sona ermesi sebebi ile ödeme yapılmayacaktır. Ölüm halinde, ölen hesap sahiplerinin mirasçıları bu durumu bankaya zaman geçirmeden bildirmeli ve bankanın da hesaptaki paraya bloke koyması gerekmektedir. Daha sonradan banka tarafından hesap sahiplerine payları oranında ödeme yapılması söz konusu olacaktır. Ancak,bankanın ölüm olayından haberdar olmaksızın yapmış olduğu ödemeler geçerliliğini koruyacaktır. Müşterek mevduat sahiplerinin aralarında yapacakları sözleşmede, hesap sahiplerinden birinin ölümü halinde tasarruf yetkisinin sağ kalan hesap sahiplerine ait olacağı yönünde bir hüküm koymaları da mümkündür.