IPI: Paris'teki saldırı demokratik değerlerin katliamı

IPI: Paris'teki saldırı demokratik değerlerin katliamı
IPI: Paris'teki saldırı demokratik değerlerin katliamı
Uluslararası Basın Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada, "İfade özgürlüğünü savunmak için mücadele eden Paris'teki meslektaşlarımızla ve dünyanın neresinde olursa olsun şiddetle korkutulmaya karşı çıkan meslektaşlarımızla omuz omuzayız" denildi.

İSTANBULUluslararası Basın Enstitüsü (IPI), Paris'te Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıyı yazılı açıklama ile kınadı. ' Demokratik değerlerin katliamı' başlıklı açıklamada IPI'nın Yönetici Direktörü Barbara Trionfi şu ifadelere yer verdi:

“Katledilen ve yaralananların sevdikleri ile aynı duyguları paylaşıyoruz. Bugün Paris'teki gazetecilerin çok sıkı önlem almalarını ve Fransız yetkililerinin katilleri en kısa sürede yargı önüne çıkarmalarını diliyoruz. Bu saldırı demokratik değerlere yapılmış bir katliamdır ve dünyanın her köşesinde çok sayıda gazetecinin karşılaştığı tehditlerin acı bir simgesidir. Görüş bildirme ve ifade özgürlüğünü savunmak için mücadele eden Paris'teki meslektaşlarımızla ve dünyanın neresinde olursa olsun şiddetle korkutulmaya karşı çıkan meslektaşlarımızla omuz omuzayız."

(DHA) 

Berlingske, Charlie Hebdo'nun İslam'la ilgili karikatürlerini bastı


Charlie Hebdo saldırısını mizahçılar kınadı


'Eleştirenler bu karikatürleri anlamadı aslında'