İptal gerekçesi: Yunan gümrüğü

İptal gerekçesi: Yunan gümrüğü
İptal gerekçesi: Yunan gümrüğü
Bu akşam gerçekleşmesi beklenen 'Kreator', 'Morbid Angel', 'Nile' ve 'Fueled by' Fire konserlerinin iptal edildiği duyuruldu.

İstanbul ’daki metal müzik müdavimlerine kötü haber geldi. Headbang dergisinin resmi twitter hesabından paylaştığı habere göre, bu akşam Maçka Küçükçiftlik Park’ta yapılması beklenen ‘Kreator’, ‘Morbid Angel’, ‘Nile’ ve ‘Fueled by Fire' konserleri iptal edildi.

Dergi, menajerlik şirketinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle iptal edildiğini duyururken, Biletix, sanatçıların Türkiye ’ye giriş yapamamasını gerekçe gösterdi. Organizasyon yetkililerinin ise Yunanistan’daki sınır kapısında olduğu ifade edilirken, konu hakkında net bir açıklamanın akşam saatlerinde yapılacağı söyleniyor.

Öte yandan Küçükçiftlik Park’a kurulan sahnenin şu sıralarda toparlandığı belirtiliyor. Bundan yaklaşık yedi yıl önce II. İzmir Rock Festivali kapsamında sahne alması beklenen Kreator’un konseri yine iptal edilmişti.

Gümrük'te sorun yaşamışlar

Konserde sahne alacak Fueled by Fire'ın resmi sitesinde yapılan açıklamada ise konserin iptaline gümrük problemlerini gerekçe gösterdi. Açıklamada şöyle denildi: "Değerli arkadaşlar ve İstanbul'daki hayranlarımız, sizlere üzüntüyle belirtmek isteriz ki, yaşadığımız gümrük problemleri nedeniyle Yunanistan'dan Türkiye'ye geçiş yapamıyoruz. Bu yüzden bu akşam şov gerçekleşmeyecek. Üzgünüz ancak sorun bizim dışımızda. Umarım yakın bir zamanda yeniden bir araya gelebiliriz. "

Kreator'ün açıklamasında ise Yunan gümrük memurlarının çıkardığı sorunlar nedeniyle İstanbul'a zamanında yetişilemeyeceği belirtildi.